Wpis z mikrobloga

Mirki, w przyszłym roku będę w moim korpo brał udział w projekcie digitalizacji procesu rozliczania delegacji. I tak sobie pomyślałem żeby stworzyć formularz rozliczania delegacji zagranicznych i PL, i dane zapisywałyby się w jakiejś "bazie danych" w formie tabeli lub listy. Mam narzędzia w postaci O365, i ogarniam trochę Pythona, ale to chyba przerost formy nad treścią. I myślę czy jest możliwość stworzenia takiego formularza w SharePoint/Power Automate/Power Apps? Ogarnia ktoś z was takie tematy?
#programowanie #office365 #informatyka #excel #office #python
  • 7
@Koliat: no właśnie nie wiem czy to nie będzie za mało, bo przydałoby to w jakieś formuły, gdzie jest stawka diety zależnie od kraju, i naliczało zależnie od czasu delegacji. Do tego tez jakieś workflow, gdzie pracownik wysyła, zatwierdza przełożony i trafia to do księgowej. Ale sprawdzę listy na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ATLETICO: Nie wiem ile ma Twoje korpo pracowników do rozliczania, ale generalnie są dedykowane narzędzia do tego np concur.
Korpo raczej nie bawi się w narzędzia oparte o office, bo do nich nie ma supportu.
@ATLETICO: Ok trochę mnie zmyliłeś tym rozbiciem stawki diety na kraje.
Ale w takim razie dla kilku faktur miesięcznie tym bardziej bym się nie bawił w narzędzia oparte o office i sharepoint tylko zrobił proces oparty o akceptacje mailowe.