Wpis z mikrobloga

Mam problemy z laptopem. Model Razer Blade 15 2020 Advanced.

Problem jest taki, ze podczas uruchamiania system laguje, zaczynajac od ekranu logowania. Po wpisaniu pinu pulpit pokazuje sie z opoznieniem kilku sekund, a przez minute jak sie rusza myszka to zacina sie i po chwili odcina i pojawia kilka cm dalej. Zuzycie CPU i RAM podczas jest w normie i nie przekracza 60-70%.

Wywalilem wszystkie aplikacje z autostartu. Uzylem sfcscan i chkdsk, tez windows troubleshooter. Wywalilem dysk sieciowy ktory sie mapowal bo wiem, ze czasami siec nie jest dostepna od razu po zalogowaniu i wywala blad. Sprawdzalem rozne plany zasilania, na baterii i na kablu. Sterowniki updatowane. Windows updatowany i zainstalowany Windows 11 (z 10).

Zbootowalem w Safe mode i nie ma problemu.

Mysle, ze nastepnym krokiem bedzie po kolei wyrzucanie sterownikow zeby zobaczyc czy ktores z urzadzen nie sprawia problemu. Macie jakies lepsze pomysly? Jak to najlepiej zrobic bez odinstalowywania? W menadzerze urzadzen wylaczyc urzadzenie? W ten sposob chyba sie wlaczy znowu po restarcie.

Wirus wedlug mnie jest malo prawdopodobny - Windows Defender i Malwarebytes nic nie wykrywa wiec musialoby byc cos bardzo sprytnego. Zuzycie procesora w normie i nie widze podejrzanych procesow.

Przepraszam za brak polskich znakow.

#it #informatyka #helpdesk #komputery
  • 9
  • Odpowiedz
@michuuuj: Przydatna instrukcja do diagnozowania serwisow.

Po wylaczeniu wszystkich nie windowsowych serwisow problem nie wystepuje. Teraz po kolei wlaczam i patrze co mi psuje.

Method 4. Do clean boot

A “clean boot” starts Windows with a minimal set of drivers and startup programs, so that you can determine whether a background program is interfering with your game or program.

- In the search box on the taskbar, type msconfig and select
  • Odpowiedz