Wpis z mikrobloga

@Asmodeusz: Podstawy podstaw, tak właściwie, a ciekawe. Od biedy mogę zrobić jakiś wykop o podstawach teorii muzyki, byliby chętni? Ale nie sądzę, żeby się przyjęło, internet jest pełen takich kursów.
@Asmodeusz: W tematy historii bym się tu nie wgłębiał, w tym nie jestem dobry ;) Ogólnie mógłbym poopowiadać o podstawach teorii, jak działają pewne rzeczy, i czemu 99% utworów bluesowych jest takich samych. W przypływie czasu w sumie można. Jeszcze jakby ludzie podrzucili jakieś pytania na mikro, to by było całkiem super.
1. Jak ma się takt/tempo do poszczególnych warstw utworu (melodia, rytm) i jak się je ustala? Dlaczego zwykle 90-140?

2. Nuty, wykorzystanie gamy w utworze (używa się w jednym kawałku różnych gam? Dlaczego azjatycki pop/rock brzmi zupełnie inaczej niż europejski/amerykański?)

3. Jak wygląda komponowanie piosenki (gatunek muzyczny dowolny). Zaczyna się od linii melodycznej, perkusji, tekstu?

4. Już nadrobiłem, ale IMO dobrym wstępem byłoby krótkie podsumowanie wiadomości ze szkoły (długości nut, tony i