Wpis z mikrobloga

Mireczki co polecacie poczytać o dobrych praktykach przy tworzeniu i projektowaniu API restowego. Mam kilka zagwozdek takich jak np. Użytkownik chcę stworzyć za pomocą POST jednorazowo np. 5 obiektów. API do bazy wrzuca 4, bo okazuje się że że 5 element już istniał i baza blokuje stworzenie tego 5. Co najlepiej wtedy zwrócić użytkownikowi?
1. 200 z info 4 obiekty sukces 1 (piąty) z error,
2. 400 z analogicznym komunikatem?
3. Cofnąć tworzenie obiektów bo użytkownik chciał 5 to albo 5 albo wcale i zwrócić 400 jest problem z 5 objektem?
4. Inne pomysły?

Większość literatury którą czytam sprowadza się do prostych rzeczy o nazywaniu odpowiednio endpointów itp. a chętniej poczytałbym właśnie o takich problemach i różnych propozycjach rozwiązań.

#programowanie #restapi #api
  • 5
@Dethspike: Ja teraz mam projekt gdzie co miesiąc, muszę manipulować i tworzyć ok. 1-2 mln obiektów. Część wchodzi nowych, a część ma tylko dostać nowe parametry. Przyjmujemy requesty ok. 100 obiektów na raz i zdarzają się sytuacje gdzie użytkownik zrobi błąd, albo serwer czegoś nie przewidzi i część z tej setki np. 2 obiekty nie stworzą/zaktualizują się poprawnie. Tutaj właśnie szukam lepszych rozwiązań/dobrych praktych