Wpis z mikrobloga

No nie bardzo bo ja jestem umiarkowanym wolnorynkowcem (nie mylić z libertarianinem) i nigdy bym w to nie uwierzył nawet gdyby to zawierała umowa


@Syn_Tracza: Wybacz przebrzydły komunisto ale tylko Ci się wydaje ze jesteś wolnorynkowcem 111 ;)
  • Odpowiedz
Jak pokazuje przykład Niemiec - najlepsza jest opcja hybrydowa, gdzie prywatne placówki i ubezpieczyciele konkurują z państwowymi i w dodatku jest dobrowolność.


@Syn_Tracza: Mieszkam w Niemczech i gadam z Niemcami (pewnie znaczenie ma to że z tymi z biednego lewicowego Berlina) i ten hybrydowy system zaczyna się sypać i wcale nie jest taki fajny.
I dobrowolność to mocno iluzoryczna sprawa.
  • Odpowiedz
@ZaPolish

@mbasasello: p---------e. Przy założeniu, że wydajemy 7% na służbę zdrowia to wydatki kształtują się następująco:

2,4 bln zł PKB * 7% = 168 mld zł
168 mld zł / 37 mln osób = 4 540 zł / rok / osoba = 380 zł
  • Odpowiedz
Bo system niemiecki jest w top 5 najlepiej ocenianych na świecie.


@Syn_Tracza: Tylko ze jego zajebistosc wynika nie z prywatnej części bo ta zgodnie z tym co mi mówią Niemcy jest bardzo dyskusyjna i mocno siada.

Powód jest bardzo prosty z każdej pensji place 16% składki na służbę zdrowia to juz w samych procentach jest dużo więcej niż w polsce nie wspominając o wartościach brutto. Do tego dodaj sobie to
  • Odpowiedz
Tylko ze jego zajebistosc wynika nie z prywatnej części bo ta zgodnie z tym co mi mówią Niemcy jest bardzo dyskusyjna i mocno siada.


@banciur: Możesz mi podać przykład w 100% państwowego systemu opieki, który działa lepiej niż niemiecki? W sensie ma szerszą dostępność i może się pochwalić lepszą niż niemiecka wyleczalnością chorób, nie będąc jednocześnie od niej droższym.

Powód jest bardzo prosty z każdej pensji place 16% składki na
  • Odpowiedz