Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody

Już trochę zaczyna mi się nudzić mój Hyundai z 2010 roku. Niby spoko, kilometry zrobione, nic się nie psuje tylko jakieś drobne standardowe wymiany ale no jest już stary i nawalone kilometrów. I zaczynam się za czymś powoli rozglądać. Wymagania? Do 40k pln, ekonomiczny (pracuje zdalnie ale dość często robię dłuższe trasy do rodziny, czy tam na weekend ), teraz mam kombi ale wolałbym coś w kompakcie, najlepiej coś nie starszego niż 2015 rok. Jakieś pomysły ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 16
@Iskaryota: myślisz, że jest szansa, że do przyszłego roku się sporo zmieni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Atreyu: nie mam wielkich wymagań, bardziej mi zależy na ekonomiczności niż osiągach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Olbor: hugo wie ( ͡° ͜ʖ ͡°), na razie jeszcze kto ma pieniądze to idzie do salonu by zamówić auto na grudzień 2022. No ale mniej nowych aut na rynku (także niemieckim ( ͡° ͜ʖ ͡°)), to mniej w miarę ogarniętych aut używanych.
@Iskaryota: zawsze i ja mogę skorzystać z finansowania i tak zrobić( ͡° ͜ʖ ͡°) ale utrata wartości trochę będzie boleć ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie jest to pilne ale no tak powiem do jesieni przyszłego roku chciałbym zmienić
@Olbor: Może weź kredyt i dołóż do np nowego Hyundaia? Twój budżet to zakres 3 letniego i30, a dzisiaj to właśnie te świeże używki są bardzo drogie.
@cwlmod: a coś robią jeszcze z fabryczną LPG? Czy już nie ma sensu się w to bawić. Niby te nowe silniki są ekonomiczne (wiadomo jak z trwałością )
@cwlmod: no to jest opcja ale i tak na wartości sporo straci przez 3 lata - jednak się chyba ustabilizuje ten rynek. Chociaż z taką inflacja nie wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Olbor: 1. Inflacja 2. Ciekawe jak ceny wywalą do góry w cennika 2022 3. Póki co masz kolejny rok z opóźnieniami.

Normowanie to się zacznie za rok lub półtora. Zgadnij ile wtedy będzie 2-3 latków, skoro obecnie mało aut się produkuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cwlmod: tylko z tym kredytem to taka sprawa, że mieszkać teraz będę zagranicą więc pewnie ciężko będzie w Polsce. Może tam na miejscu coś pomyśle w takim razie, chociaż bardziej mi się opłaca mieć je w Polsce zarejestrowane( ͡° ͜ʖ ͡°)