Wpis z mikrobloga

#squidgame #netflix #seriale

Będą spoilery, więc jak ktoś nie oglądał do końca sezonu to nie czytać dalej.

Serial całkiem fajny, ale nie rozumiem światowego zachwytu, bo oprócz tego, że jest po prostu "fajny" to jest mega nie logiczny np.:

1. Chyba w ostatnim odcinku dziadzia mówi, że przecież nikogo nie zmuszali do gry, a oni sami zdecydowali o tym, żeby wrócić i grać. No niby nie zmuszali, ale już zapomnieliśmy pierwszą grę gdzie odstrzelili połowę ludzi nieświadomych, że to gra na śmierć i życie? Dopiero "drug turnus" grał rzeczywiście z własnej woli.

2. Podkreślają na każdym kroku, że gry są uczciwe i każdy ma równe szanse co jest #!$%@? prawdziwe, bo np. w przedostatniej grze największe szanse miał ostatni, a pierwszy szedł na pewną śmierć (BTW: można było przejśc po belkach środkiem), a w grze z wycinaniem kształtów mieli największe szanse ci z trójkątem lub kołem.

3. Na potrzeby serialu zakładamy, że w Korei Południowej nie ma żadnego nadzoru finansowego i ot tak jakiś no name może mieć przez osobę trzecią założone konto w banku (dodam, że zwykły ROR) i dostać około 150 mln złotych przelewu i nikt nie daje #!$%@? skąd od kogo jak i dlaczego.

4. W ogóle ta scena, że główny bohater, którego imienia nie pamiętałem nawet podczas seansu jedzie do banku, bo ktoś z banku po roku zauważył, że ma kasę i chce z nim pogadać. To bez sensu.

5. A w ogóle co robicie mając 150 mln złotych? Układacie życie z córką i żyjecie długo i szczęśliwie? No nie, dzwonicie nakrzyczeć na tego pana co wam dał tą kasę, że tak nie wolno.

6. Wątek policjanta nie wykorzystany, ale oczywiście pojawi się 2 drugim sezonie, żeby dalej nie mieć sensu.

7. Co by się stało jakby dziadzia jednak przegrał w przeciąganie liny? Przerwano by grę? Nie uruchomili by gilotyny?

no i pewnie jeszcze więcej podobnych, ale dalej mi się nie chce wymieniać
resuf - #squidgame #netflix #seriale

Będą spoilery, więc jak ktoś nie oglądał do k...

źródło: comment_16333513741YOPejdoKZN9j9jbf9FlbS.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@resuf: no tak, bo ludzie lubią oglądać "logiczne" seriale i filmy :) serial przyjemnie ogląda się, motyw także nie jest powtarzany do bólu w innych produkcjach, więc coś nowego i gra aktorska fajna. Przy większości popularnych produkcji można masę nielogicznych rzeczy znaleźć, ale to nie są dokumenty, ani filmy na faktach.
  • Odpowiedz
a w grze z wycinaniem kształtów mieli największe szanse ci z trójkątem lub kołem


@resuf: Zauważ że sami wybierali kształt, więc albo sami sobie ułatwiali lub utrudniali.
  • Odpowiedz
@resuf:
1. nie znali warunków gry, ale sami sie zgłosili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. element losowy to równe szanse
3. jeżeli istnieje deepstate chcący takich zabaw to why not?
4. nie jest bez sensu, jak masz zajebistego klienta to dbasz o niego bo możesz na nim więcej zarobić
5. połowe oddał bratu tamtej laski. inna sprawa że potrzebna była furtka na drugi sezon
6. no chyba
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@resuf: 2. weź pod uwagę, że ostatni mógł nie zdążyć, co prawie się wydarzyło, więc tu nie do końca ostatni miał handicap. czy można było środkiem-jeden rabin powie tak, drugi nie, kij wi, jakby lider zareagował. w cukierkach niby nie było sprawiedliwie, ale z drugiej strony każdy dokonywał wyboru wg własnego widzimisię.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@guest: skąd info, że połowę? W tej skarbonce wyglądało to jak pół palety banknotów, a ona dostała ledwie walizkę. Mi to wyglądało jak jakieś miliard wonów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alakecz: połowa hajsu wydaje mi się logicznym posunięciem. Ile dał to nie wiem. Do sprawdzenia
PS Mogły to być inne nominały
  • Odpowiedz
@resuf: Czepialstwo na siłę xDD

1.Każdy wiedział co podpisuje, mogli dopytać. Nie pamiętam tak bardzo umowy, ale chyba było słowo "wyeliminowany".

2.Oczywiście, że było uczciwe, Każdy mógł wybrać numer. Wybranie pierwszych i ostatnich wiązało się z ryzykiem. Nawet to podkreślono łopatologicznie. Nigdy nie jest uczciwie uczciwie, bo jako ludzie jesteśmy różni.

3.Jak zapłacił podatek od darowizny, to czemu nie może przelać takiej kwoty? Założenie konta też jest banalne. Starczy przelew na
  • Odpowiedz
@resuf:
1. podpisali kontrakt w którym były tylko 3 punkty, mogli pytać co to znaczy być "wyeliminowanym"

2. ostatni mógł nie zdążyć albo wyprzedzić innych jak chciał. Szyba wytrzymywała 2 osoby

3. tak, tutaj też czułem dziurę logiczną

4. czasami banki jak widzą właśnie duże kwoty na koncie to naganiają, do mnei wydzwaniają aby na lokatę, może przy większych kwotach zapraszają aby było bardziej profesjonalnie

5. przeżyłeś traumę, widziałeś jak zginęło
  • Odpowiedz