Wpis z mikrobloga

Kilka dobrych lat temu zarabiałem około 1200 zł miesięcznie. Była to minimalna. Ceny były może 20-30 procent mniejsze. Nie więcej. Teraz z minimalnej mam 2000 zł + dostaje 1500 zł na dzieci z 500 plus i parę innych świadczeń. Finalnie mam 4000 zł miesięcznie a ceny jak mówiłem są tylko 20-30 procent wyższe. Lepiej się żyje i nie rozumiem #!$%@? oburzenia...
#takaprawda #bekazlewactwa
  • 186
  • Odpowiedz
@jakisnickbylejaki: Są ludzie którzy zarabiali więcej niż minimalna i każda podwyżka minimalnej dogania ich pensje i w końcu będą zarabiać minimalną, a z podwyżką minimalnej rosną ceny i z roku na rok mogą mniej kupić. Są ludzie którzy pracują więcej niż inni, biorą nadgodzin, doszkalają się itd żeby więcej zarobić i ostatecznie im się to zabiera żeby dać innym. Sam sobie odpowiedz czy to sprawiedliwe.
  • Odpowiedz
@jakisnickbylejaki wiele lat temu zarabiałem 400 zł miesięcznie i stać mnie było na bilet miesięczny żeby dojechać do pracy od rodziców z domu. Dzisiaj awansowałem na prezesa i mam 75k na rękę miesięcznie. Żyje mi się lepiej.
  • Odpowiedz
niektóre usługi wzrosły o 80-100%. Popatrz chociażby na cenę wyrobienia prawa jazdy na kat. B. 10 lat temu płaciłem 800zl, z egzaminami wychodziło niecałe 1000zl, a teraz? Teraz sam egzamin to 1800zl


@Bin_Laden: Co ty piszesz? 6 lat temu za kurs płaciłem 2000zł 30h, egzamin dalej kosztuje 140zł jazdy dalej kosztują 60-80zł bo niedawno robiła prawko dziewczyna znajomego i mi opowiadał.
  • Odpowiedz