Wpis z mikrobloga

@Sila19: Hej "siłowniku" :)
Chciałem napisać parę słów, boś rozumny człowiek, a różnice w poglądach nie powinny stanowić o niechęci czy uprzedzeniach.
Ja serio nie chce bronić jakiegoś pedofila, czy w sutannie czy w tęczowej fladze.
Dla mnie obojętne są okoliczności(np przynależność do danej grupy), liczą się fakty i czyny.
Jednak ocenianie sprawy po tym że np jakiś ksiądz coś narozrabiał, jest kiepskie. Moim zdaniem trzeba oceniać czyn i człowieka.
Tak, macie racje: w kościele jest zmowa milczenia broniąca tych #!$%@?ów. Dla mnie coś obrzydliwego. Moralność mam jedną. Może dlatego nie lubię tych "pasibrzuchów" purpuratów, biskupów.
Natomiast są księża którzy są godni pochwały, np Isakowicz-Zaleski. Są też inni którzy otwarcie mówią o pedofilii i stosunkach homoseksulanych w KK.
Stosunki homo? Ok, każdy jest wolny, ale jeżeli biskup molestuje homoseksualnie kleryka lub nie molestuje, bo kleryk sprzedaje dupkę za urzędy - to wstyd.
To jak dawanie dupy dla urzędu w każdej innej sprawie, w każdym innym urzędzie.

Nie chodzę do kościoła, ale sądzę że jestem lepszym katolikiem niż wielu co tam chodzi.

Pozdrawiam.
  • 1
  • Odpowiedz
@KazPL: Kościół w Polsce, to nie jest jakieś tam zwykłe stowarzyszenie, mówimy o organizacji modelujacej życie milionom polakom, mówijącej ludizom co jest dobre, a co złe. Stawia się jako etyczny papierek lakmusowy. Także za każdym razem kiedy przedstawiciel tej chwalebnej organizacji będzie dawał taki popis rigczu, etyki i przyzwoitości, należy w to walić w jak bęben. Jeśli są tylko ludzmi to niech się wycofają z swojej uprzywilejowanej roli i bedzie
  • Odpowiedz