Wpis z mikrobloga

@Paula_pi:

Akurat na tym zdjęciu co wstawiłeś to napisała, że kobiety nie chcą się rewanżować


Nie masz racji. Fraza "mężczyźni powinni być wdzięczni, że..." jasno sugeruje, że osoba mówiąca te słowa chciałaby rewanżu, myślała o nim, ale się od niego powstrzymała (za co mężczyźni powinni dziękować). Tak zbudowane zdanie zawsze sugeruje odwrotność.
Przykładowo jeśli jakiś facet powie Ci, że powinnaś być wdzięczna, że Cię nie uderzył za "coś", to od razu
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: Nie mamy równych praw z kobietami, bo musze #!$%@?ć w kołchozie 5 lat dłużej przy statystycznie krótszym życiu. Dopóki się to nie zmieni nie można mówić o równouprawnieniu.
  • Odpowiedz
@OpresjaWsteczna: napisała „kobiety chcą równości a nie rewanżu”
Nie wiem jak można to zdanie interpretować inaczej niż kobiety chcą równości, kobiety nie chcą rewanżu.
Wałkowali czytanie ze zrozumieniem od podstawówki aż po maturę i wszystko na marne
  • Odpowiedz
Akurat na tym zdjęciu co wstawiłeś to napisała, że kobiety nie chcą się rewanżować


@Paula_pi: i na kim ona by się chciała rewanżować? Xd co ja mam wspólnego z jakąś dyskryminacją 100 lat temu
  • Odpowiedz
@KrzysztofMickiewicz: heh. Już w Starym Testamencie (który dla nas jest moralnie bardzo przestarzały) wyraźnie mówiono że dzieci nie są winne zbrodni rodziców. Czyli "cywilizowana" julka kieruję się mentalnością sprzed 3000 lat. No nieźle.
Swoją drogą to nie ma mowy o żadnym rewanżu. Rewanżu czego? Tego że kobiety nie wnosząc nic do społeczeństwa poza dziecmi nie mogły kiedyś studiować albo głosować?
Najśmieszniejsze jest to że żadnego rewanżu i tak nie będzie jeśli
  • Odpowiedz