Wpis z mikrobloga

Ależ się kotłuje od tygodnia przez Ronaldo
Sam jestem "team Ronaldo" chociażby dlatego, że jeszcze oglądałem jego debiut.
Ale mówienie, że jest półka wyżej niż Messi czy imputowanie karzełkowi wszystkiego po dwóch tygodniach sezonu to fanbojstwo na maksymalnym poziomie.
Jest kilka raczej niepodważalnych cech obu piłkarzy.
Messi ma raczej najlepszą technikę w historii (tak, wiem, Ronaldinho zza krat się odgraża) - niesamowity drybling, piłka sklejona do nogi, rzuty wolne.
Ronaldo za to jest na pewno lepszym atletą, tytanem pracy. Też ma bajeczną technikę, ale gorszą niż Messi.
Reszta to już opinie - kogo wolałbyś mieć w drużynie? Ja osobiście Ronaldo, bo z jego mentalem zwycięzcy ciągnie całą drużynę do wysiłku i wygrywania. Jak nie idzie to będzie żarł gruz byleby coś wsadzić. Niesamowita ambicja, ale często za bardzo chciał brać wszystko na siebie - rzuty wolne i drybling już nie ten co 10 lat temu i dużo szans idzie w piach.
Ale rozumiem, że ktoś wolałby kurdupla, bo on z niczego potrafi wygrać mecz. Tylko, że oglądam go głównie w LM i tam nie powala zaangażowaniem od lat. Jak idzie to super, jak nie idzie to często nos na kwintę. Najlepiej miał gdy za nim grali Xavi i Iniesta. Moim zdaniem przyczynił się też do upadku barcelony swoimi wymaganiami finansowymi i pozycją w szatni.
Dajmy im pograć sezon czy dwa. Zobaczymy kto bardziej wpłynie na drużynę (choć messi będzie miał przerąbane w tym kosmiczno komicznym projekcie FIFy na kodach - z drugiej strony obrona united to iksde) i co osiągnie. Wtedy porównujmy. United ma pakę zdolną dojść wysoko w LM, może się więc spotkają, dadzą sobie po mordzie i zobaczymy kto ustoi.
#united #psg #barcelona #ronaldo #messi #pilkanozna
niegwynebleid - Ależ się kotłuje od tygodnia przez Ronaldo
Sam jestem "team Ronaldo"...

źródło: comment_1631524542XvvnlnOW1vjPRbqhlMcJ2h.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
z drugiej strony obrona united to iksde


@niegwynebleid: co wy macie z tą obroną United, 3ch z 4 podstawowych graczy to podstawowi reprezentanci Anglii/Francji + Wan Bissaka, który do większości repr też by się lajtowo łapał, tyle, że w Anglii akurat na pozycji prawego obrońcy jest konkurencja jak na żadnej innej pozycji, przez co nawet TAA tam nie gra regularnie.

Jak już coś jest "iksde" to środek gdzie brakuje skutecznego przecinaka
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: Jeżeli chodzi o porównywanie ich kariery to raczej ciężko cokolwiek powiedzieć na jedną lub drugą stronę. Prawdę mówiąc patrząc na paczkę Barcelony z lat, o których wspomniałeś to jednak Real wciągnął nosem 3x Ligę Mistrzów pod rząd - coś niebywałego. Z drugiej strony o tamtej Barcelonie mówi się jako TEJ drużynie, do której każda już będzie tylko starał się równać.

Jeżeli chodzi o aspekt czysto sportowy to Ronaldo dla mnie
  • Odpowiedz
@vinmcqueen: Dokładnie. Choćby nie wiem jaka obrana zawsze się będzie tracić bramki, czy robić błędy bo to jest wliczone w piłkę nożną. Mamy bardzo mocny środek i boki obrony, Varane to gość, który daje dużo spokoju. Maguire nie wszedł idealnie w sezon, ale na pewno złapie formę za kilka meczów, taką jak w zeszłym sezonie czy na ME.
Nie wiem, czego ludzie oczekują i jacy piłkarze niby by mieli grać w
  • Odpowiedz
Takich pytań będzie coraz więcej wraz z rozwojem medycznych napraw/ulepszeń sportowców.


@Aiden7: no ale jakby Lubanski grał dzisiaj to by mu pewnie lepiej wyleczyli nogę itd.
  • Odpowiedz
@Aiden7: a Messi też jest fenomenem jesli chodzi o brak kontuzji. Na początku kariery miał dużo kontuzji, ale potem chyba zmienił też troche styl gry. Brak kontuzji to mega ważny czynnik dzisiaj. Dawniej Ronaldo brazylijski mogl nie grać 2 lata i być dalej uznawanym za mega piłkarza. Dzisiaj jak ktos nie gra 2 lata, to musi mierzyć sie z tym, że Haaland albo Lewy strzelili podczas jego nieobecnosci 80 bramek...
  • Odpowiedz
@Dawidk01: Messi miał dużego boosta przy braniu GH, bo można tym stymulować rozwój mięśni i ścięgien, a wątpie by lekarze w Barcelonie zaprzepaścili taką okazję. To trochę tak jakby powiedzieć, że Bjorgen brałą leki na astmę tylko w celu leczenia astmy, a to oczywiste, że przy okazji korzysta się z tego co dane środki dają.

Problemem jest określenie co jest "fair", a co jest "wspomagaczem". Kiedyś bez medycyny wszystko w sporcie
  • Odpowiedz
@allocer: tak w ogóle jeszcze kontynuując ten wątek, to popatrzyłem sobie na skład United i w zasadzie od dekady (czyli w sumie od czasów Rio i Vidica) nie było w tym zespole tak dobrych obrońców, przynajmniej na papierze. Zawodnicy, którzy stanowili podstawę obrony, to było w zasadzie pasmo albo zawodników po prostu zbyt słabych, albo pooranych przez kontuzje.
- Jones - mix jednego i drugiego w zasadzie, na początku wierzyłem, że
  • Odpowiedz
@vinmcqueen: Mamy świetnych stoperów, którzy mogą rotować między sobą. Do tego Bailly w formie, bez kontuzji też nie jest złym rezerwowym. W jakość trzeba zainwestować i uważam, że w tym momencie mamy temat środka obrony zamknięty. Zawodnicy o wiele lepsi niż poprzednicy. Jeszcze 3-4 lata temu trzeba było się martwić, czy Rojo nie zrobi sanek, albo czy Smalling poda celnie.

Z tych wszystkich, co wymieniłeś, też uważam, że Blind mógł dać
  • Odpowiedz