Wpis z mikrobloga

Mam stary laptopowy HDD i chcę go sklonować w mojej stacjonarce tak, żeby po zamontowaniu sklonowanego fizyka ten bootował się jak oryginalny w lapku (bootsector zachowany czy coś w ten deseń). Ten ma 2 partycje normalne i 1 recovery i chcę by ten podział został.

W sensie chcę wykonać obraz dysku, który później przerzucę na nowo zakupiony dysk.

Jaki program polecacie?

Pyt.2. Da się może przy okazji zrobić coś takiego z HDD na SSD czy tylko wchodzi w rachubę HDD->HDD?

Jestem w tematyce kopii i klonowania kompletnie zielony.

#komputery
  • 4
@Matiszka: Macrium Reflect 7 Free, właściwie to jest jedyny w pełni darmowy program z tą funkcją, w reszcie w najlepszym przypadku wymagają "darmowej subskrypcji na 14-dni" gdzie i tak musisz podać kartę i inne bzdety, a to pobierasz i działasz.

Ja robiłem klony 3 razy. Raz z HDD na SSD, drugi raz to samo, no i raz z SSD na innego SSD. Za każdym razem działało. Na YT masz jak to
@XkemotX: @Matiszka: jest jeszcze genialny Northon Ghost (w postaci ghost32.exe pliczku jednego, nie że cały pakiet nortona) który sobie odpalasz pod jakimś windows portable (jak w zasadzie 'program dosowy') i ma może klonować
disk > disk
partition > partition
disk > file, i file > disk
partition > file, i oczywiście file > partition
plus test spójności dysku, partycji, pliku