Wpis z mikrobloga

No powiem wam, że tak jak bardzo lubię pracować na #macos to czasami doprowadza mnie do szału. Chcę zapisać tabelę w Excelu jako plik CSV z wartościami rozdzielonymi przecinkami. Z racji tego, że mam ustawione wszystko po Polsku to mi zamiast przecinków wstawia średniki i potem import do narzędzia nie działa.

Nie mogę znaleźć gdzie zamienić te #!$%@? średniki na przecinki. Próbowałem w ustawieniach języka i regionu, ale nie ma tam tego. MacOS 11.5 Big Sur. Najlepsze, że wszystkie info jakie znalazłem w necie pokazuje screeny z poprzednich wersji macOS, że to tam właśnie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) #apple
  • 3
  • Odpowiedz
@LubieKiedy: domyslne ustawienia czyli tak samo jak na twoim screenshocie. Tylko to są separatory liczbowe i walutowe, a csv się zapisuje dalej ze średnikami zamiast przecinkami. Na szybko sobie to załatwiłem w TextEditor -> find & replace, ale to zawsze kilka dodatkowych kliknięć
  • Odpowiedz
@pekak: tak, to są separatory liczbowe i walutowe i ponoć dokładnie to ustawienie decyduje o tym czy masz średnik czy przecinek (tak jak napisał @LubieKiedy). Przecinek - będziesz miał średnik. Kropka - będziesz miał przecinek. Przynajmniej w teorii - bo u mnie to nie działa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz