Wpis z mikrobloga

Elo, pytanie w temacie #komputery a konkretnie #kartygraficzne
Wiem, że na dziś to straszna bieda w #pcmasterrace ale jest sobie system z i5-4690 / 8GB DDR3 i grafiką MSI R9 270X GAMING 2G
Czy jest sens wymieniać tę kartę na lepszą (i na jaką), żeby polepszyć osiągi całości, nie wydając przy tym jakichś kosmicznych pieniędzy? Do gier w stylu powiedzmy NieR, Wieśka czy tam Skyrima z modami.
Rady w stylu "daj se luzu i kup konsolę x/y/z bo się bardziej kalkuluje" też będą brane pod rozwagę, jeśli będą rzeczowo i ekonomicznie uzasadnione. Albo "ustaw średnie w 720p bo bez 2k zł nie ma co podchodzić do tematu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
MiQ27 - Elo, pytanie w temacie #komputery a konkretnie #kartygraficzne 
Wiem, że na ...

źródło: comment_1631084775Mz1FRfzJOQyB8GzwlRA0u9.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MiQ27: Jeszcze możesz próbować z modem którego nazwy nie pamiętam, który dawał dodatkowe opcje graficzne, fixy i optymalizacje, oraz pozwalał lepiej wykorzystać procesor bo NIER ledwo co go męczy ale przez to chodzi jak gówno. Musisz poszukać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MiQ27: znalazłem, to "FAR mod", musisz sprawdzić bo może dać sporo, a może dać nic, zobacz jak poprawnie wgrać (nie miałem z tym problemów więc powinno być prosto xP) i testuj
  • Odpowiedz
i5-10400F + B460 + 16 GB słabszego RAMu koło 1200 zł można się zamknąć


@Jan_K: już nie można, nówki 1400 minimum. Taniej można poskładać coś na Ryzenie
  • Odpowiedz
@MiQ27: 700 zł + 299 zł (bo takie to raczej niestety ciężko trafić) + 279 zł, faktycznie od ręki nie da rady, ale z peppera do 1300 powinno coś siąść.

Na Ryzenie? B450 są czasami naprawdę tanie, koło 250 zł konkretna płyta, ale na ceneo najtańszy Ryzen 5 3600 BOX kosztuje 999 zł, a to jest absurdalna cena. OEM nieco ratuje sytuację, bo nawet z Ferą wychodzi 50 zł taniej,
  • Odpowiedz