Wpis z mikrobloga

@EndriuGolara: szkoda ze nie zrobili wszystkiego przy jednej robocie. Swoją drogą biorąc pod uwagę 'natężenie' ruchu kolejowego to nie wiem czy jakiekolwiek poszerzenie tam jest potrzebne :)
  • Odpowiedz
@eXe1987: Szkoda, że infrastruktura rowerowa tradycyjnie niedopracowana. Nie ma opcji zjazdu na rondo. Teoretycznie nie można wjechać na drogę dla rowerów jeśli będzie chciało się wjechać pózniej na rondo, bo zjazdu brak. Ale ogólnie inwestycja fajna :)
  • Odpowiedz
@eXe1987: Jeśli nie będą prowadzone z sensem, to nie ważne z czego będą – szkoda na nie pieniędzy. Nie wiem czy oni tego nie opiniowali z żadnymi rowerzystami, ale pierwsze do się rzuca w oczy jak to zobaczyłem to brak możliwości kontynuowania drogi przez rondo. Nie wiem po co ktoś by miał na około peronów jechać, to nie ma sensu. Skręci wcześniej w prawo jeśli będzie chciał w stronę Krawczyka jechać.
  • Odpowiedz
@AvantaR: ty na to patrzysz jako pełnoprawny rowerzysta, ja się cieszę że córka może w spokoju jeździć w pobliżu i nie martwię się ze na każdym kroku ja coś rozjedzie. Nie ukrywajmy, tych dróg rowerowych używają raczej amatorzy i na moje oko pod nich to jest robione. Sam jak jeżdżę na rowerze to i tak staram się wtapiać w ruch samochodowy.
  • Odpowiedz
@eXe1987: Skoro chcesz żeby córka jeździła po bezpiecznej infrastrukturze, to tym bardziej powinno Ci zależeć na tym, żeby była ona ciągła i sensowna. Brak możliwości włączenia się do ruchu powoduje niebezpieczne sytuacje – na przykład wyjeżdżanie na przejściu dla pieszym. Bezsensownie zaprojektowane ścieżki powodują, że ludzie nimi nie jeżdżą. No bo skoro wiem, że chce jechać prosto, po co wjeżdżać na ścieżkę, która mi to za 100 metrów uniemożliwi?

Szczerze? Lepiej
  • Odpowiedz
@AvantaR: pewno masz rację, nie znam sie na tym. Ja jako stary koń daje sobie radę bez dróg rowerowych. Nie oczekuje ze ktos mnie będzie przepuszczał czy traktował ulgowo. Chodziło mi o to że dzieci sobie jeżdżą po swoich drogach i czuje ze są tam bezpieczniejsze. Ja raczej wolę jeździć po miejscach gdzie nie ma aut:)
  • Odpowiedz
@AvantaR z tego co widzę to jest to tylko dojazd do dworca. Nie ma innej kontynuacji, zapewne jako centrum przesiadkowe było to zrozumiane jako dojazd do tego centrum. Fakt też się dziwię że nie ma kontynuacji i możliwości przejazdu na mokre(dalej bujaków) czy gliwice.
  • Odpowiedz