Wpis z mikrobloga

@Ciminiminimimis: To polecam taki trening na początek.
https://www.youtube.com/watch?v=uwVhXIc9SeY
Kubeczek przykleić do tarczy, albo małą kartkę papieru. Na początek odległość 5 metrów. Jak wszystkie strzały są w celu to znaczy że odległość została opanowana, idzie się 5 kroków w tył i znowu i tak w kółko dopóki się nie opanuje większych odległości. Super trening.
Sam fakt że się do małego celu strzela, takiego konkretnego, wpływa pozytywnie na celność.
@Phatee dzięki, spróbuję w ten sposób ale może do czegoś innego, mam jakąś malutką tarczę papierową to może też się nada. Cel koniecznie powinien być gdzieś na wysokości oczu? Ponieważ do tej pory strzelałem w opartą o coś na ziemi.
@Ciminiminimimis: Nie musi ale dobrze gdy tak jest. Jak jest na ziemi, to tylko trzeba pamiętać żeby się pochylać w biodrach, by na wysokości ramion mieć cały czas ręce prostopadle do tułowia, gdy się jest w pełnym naciągu.
@Ciminiminimimis: jakby Twoja słomianka nie zdawała egzaminu, one w ogóle nie są dobre, chyba że dla bardzo słabych łuków, to polecam zamówić sobie matę piankową. Jest całkiem spoko polski producent tanich w miarę mat. Jakościowo są takie, że dobrze wytrzymują próbę czasu(mam 25cm grubości, nie wiem jak będzie przy 15, wydaje się dość mało), minusem jest to że są dość ciężkie jak na matę piankową. Do celów stacjonarnych są naprawdę dobre.
@Phatee przetestuję jeszcze jutro jak sobie słomianka radzi z małej odległości, potem może zainwestuję w taką matę.
Swoją drogą też mocno wpływa mi na celność to, że za każdym razem trochę inaczej układam strzałę na cięciwie. Razem z łukiem dostałem jakieś 2 zaciski. Wiesz może jak się je zapina, czy po prostu jeden mogę zacisnąć kombinerkami w połowie?(dostałem też celownik, ale nawet nie wiem jak go założyć i na razie chciałem się
@Ciminiminimimis: wyrzuć te metalowe zaciski, bo przy ewentualnym zdejmowaniu/zakładaniu krawędź może przeciąć i zniszczyć owijkę. Niszczy też skórę w ochraniaczu. Ja ich nienawidziłam serdecznie.

Najtańszą i bardzo dobrą opcją jest wyznaczyć sobie punkt zapinania strzały nicią dentystyczną w mniej więcej taki sposób jak na filmie. Tylko nić jest dość cienka, więc warto zrobić to na dwie warstwy. Na filmie typ używa nici do owijek, ale to niekonieczne. Nić dentystyczna jest w