Wpis z mikrobloga

Hejo Mireczki,
mój różowy pasek, chce zająć się prowadzeniem mediów społecznościowych oraz marketingiem dla firm i osób. Ma dobrą rękę do zdjęć, znajomością 6 języków i dużą dozę dobrych chęci... ale jak dotąd puste portfolio i zero doświadczenia z SEO i z IT w ogóle. Macie pomysly jak zacząć? Ostatnio obczaiła taką firmę (kosmetyczną), która nie potrafi w reklamy i chce im zaproponować współpracę. Czy praca za darmo, tylko po to by wypełnić czymś portfolio, jest dobrym pomysłem? Albo macie może jakiś lepszy pomysł na start?
#marketing #socialmedia #reklama #instagram #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@frytaa: > może niech stworzy jakiś fejkowy profil

Ale, że w ramach portfolio? W sumie niezła wizytówka

poszuka takiej pracy w agencjach reklamowych

Myślisz, że mieliby fuchy, bez angażowania w pełen etat?
  • Odpowiedz
> może niech stworzy jakiś fejkowy profil

Ale, że w ramach portfolio? W sumie niezła wizytówka


@Persil_w_gelu: tak

Myślisz, że mieliby fuchy, bez angażowania w pełen etat?

niech próbuje + ten fejkowy profil
  • Odpowiedz
Ostatnio obczaiła taką firmę (kosmetyczną), która nie potrafi w reklamy i chce im zaproponować współpracę.


@Persil_w_gelu: Na pewno nie proponować pracy za darmo. Niech odezwie się do nich z krótka presentacja, gdzie pokaże ich obecna sytuacje, slabej jakości content, wszystko okraszone kilkoma tekstami typu „to na pewno nie przynosi zysku”, etc. Potem niech zaprezentuje jak to może wyglądać i wskaże mocne strony swojej propozycji. Wiec sumarycznie będzie musiała przugotowac propozycje
  • Odpowiedz
@Persil_w_gelu: Siema

Uczę młodych grafików i marketingowców, prowadzę też konsultacje dla studentów i powiem ci, że chęci do pracy w branży kreatywnej ma dzisiaj każdy, a i znajomość języków obcych to też już nic specjalnego.

Jeśli Twoja dziewczyna chce pracować w tej branży to musi znaleźć kogoś kto da jej wzorce zarówno reklamowe jak i projektowe. Musi umieć coś konkrentego na czym klient uwaga... zarobi. To nie jest taka prosta sprawa, że ot tak napiszesz do firmy, że zrobisz jej reklamy za darmo i będzie cacy. Nie będzie cacy ani dla ciebie, ani tymbardziej dla tej firmy. Sam pewnie w głębi to wiesz, ale chcesz pomóc dziewczynie, jasna
  • Odpowiedz
@Persil_w_gelu: te social media wielu osobom wydają się super pracą, a prawda jest taka, że na początku drogi nie sposób nie pracować za darmo, albo być wyzyskiwanym na jakimś stażu dla "doświadczenia", a tak serio dostawać najgorszą, wtórną robotę.

z mojego doświadczenia radzę trzymać się od małych firm jak najdalej, jeśli już lepiej pracować za małe pieniądze dla kogoś dużego. na rozmowach mam wrażenie częściej, niż co się robiło, pada
  • Odpowiedz