Wpis z mikrobloga

Specjaliści z #szosa, pytanie z kategorii trenażer. Otóż - planujemy z różową kupić trenażer #wahoo kickr core. I teraz tu pojawi się problem - różowa ma szosę na Shimano 105, 11 przełożeń ja mam Clarisa i 8 przełożeń. Jaką kastę kupić do trenażera? Czy Claris 8 rzędowy będzie działał na kasecie 105 11 przełożeń? Czy na wiosnę mogę ewentualnie kasetę 105 11 przełożeń włożyć do swojej szosy na clarisie i jak to ogarnąć? co wówczas będę musiał jeszcze zmienić, żeby zrobić upgrade z Claris na 105?
Dziękuje za pomoc, ja kompletnie zgłupiałem.
  • 21
  • Odpowiedz
@EliotAlderson: albo 105 albo claris, nie pokręcicie na tej samej kasecie. Żeby wymienić claris na 105 potrzebujesz wymienić przerzutki, korbę, klamkomanetki i łańcuch, jak jest w miarę nowoczesny bębenek to obejdzie się bez wymiany bębenka/piasty.
  • Odpowiedz
@EliotAlderson: chodzi o wymiary które podałem wyżej, w siemano szosowym wszystko z 11s będzie pasowało 1:1 (no, długości wózka i pojemności przerzutek też wchodzą w grę, ale to już szczegóły :P Ogólnie to powinno być wszystko OK).
  • Odpowiedz
@EliotAlderson: pomyśl nad tym tak - na tej samej (no, prawie) szerokości bębenka masz 8 i 11 biegów, jak 11tka ma działać na ósemce i wice wersa :)? Dodaj do tego, że łańcuch 11 musi być węższy (żeby na tej samej szerokości pomieścić się na węższych zębatkach, no bo masz ich 11 a nie 8)
  • Odpowiedz