Wpis z mikrobloga

@sirEnq: Alez ze co? Teraz pytam powaznie i nie troluje.
Zle wypelniony dokument i nie przeszedl? I to jest niedobre?

Nie ma jakies formatki gdzie bedzie podane jak domumenty trza wypelniac?

Urzedas zrobil se dupochron a uwierz mi to jest bardzo dobre dzialanie. Ktos zle wypenil dokument to nie przyjal zeby potem nie miec problemow jak ktos zaskarzy ze zle wypelniony.

Ma byc zgodnie z przepisami a nie byl to nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: to, są tak nieistotne bzdury, że szkoda słów, a wykonawca i sprawdzający oraz kontrolujący wiedzą o co chodzi, błędy te nie mają jakiegokolwiek znaczenia. Ale np. błędne wznowienie/ustalenie granic o 14m czy nawet olewka danych źródłowych już nie stanowi problemu pozytywnej weryfikacji, bo ktoś postawi dobrze przecinek czy napisze obręb ewidencyjny zamiast obreb. Geodeta uprawniony ma w teorii więcej do powiedzenia od weryfikatora, który nawet nie musi mieć wykształcenia geodezyjnego.
to, są tak nieistotne bzdury, że szkoda słów, a wykonawca i sprawdzający oraz kontrolujący wiedzą o co chodz


@spie_z_tata: nie ogarniasz. Gdzie Ty zyjesz?

Kazda inteligentna istota wie ze to jest debilizm. Nie neguje tego. Nawet nie chcesz wiedziec jakie debilizmy musze robic w robocie zeby "papierki sie zgadzaly"

To ze wszyscy wiedza o co chodzi nie oznacza ze to jest zgodne z przepisami (czytaj odpowiednio udokumentowane)

Sorki ale taki mamy
@sirEnq: Łoo panie pisz do WINGiKa. To wygląda, jakby napisał ktoś, kto w ogóle nie posiada wykształcenia geodezyjnego. 1. rozporządzenie to nie przepis, ma podać konkretny paragraf, pomijając absurdalność zarzutu. 2 to brak słów. Jest coś takiego jak znajomość terminologii specjalistycznej. GGK się lubuje w takich określeniach i sam mówi, że pewnych rzeczy nie trzeba tłumaczyć bo jesteśmy profesjonalistami. 3. Odeślij weryfikatora na stronę ASG-EUPOS, niech się doedukuje. Pisz odwołanie i
@sirEnq: Heh, na dzień dzisiejszy i tak masz luz, bo nie trzeba dołączać tych dorabianych na sztukę dzienników pomiarowych i szkice robi się dużo prościej. Jak se przypomnę, że musiałem jeszcze rok temu udowadniać pisemnie wzorami i wyliczeniami, że pomiar tachimetryczny kanalizacji jest równoważny z pomiarem niwelacji technicznej, to mi się tylko śmiać chce. Do tego "inspektor-detektyw" dzwonił do Softlin-u i dopytywał jaka jest metoda wyliczenia błędu pomiaru wysokości w C-Geo
@gorzki99: setka weryfikatorów z całej Polski właśnie zaczyna trząść portkami, bo do tej pory ignorowali ewidentne błędy, od dzisiaj każda literówka to powód do negatywnej weryfikacji.
@kolar1: to już drugi protokół, w pierwszym wykaz współrzędnych miał zła nazwę, działka też, wg inspektora na rozporządzenie o standardach wskazuje co ma być na szkicu polowym, a co nie (np układ wysokościowy).
Ja wszystko rozumiem i pogodziłem się, że mapa wywiadu =/= się
pisałeś te zastrzeżenia?


@spie_z_tata: Nie. Nawet nie wiedzialem ze takie cos istnieje. W robocie inne bzdety musze wypelniac.
Ale nauczony doswiadczeniem wiem ze jak piszesz jakies pismo urzedowe, szczegolnie jakis protokol, odbior czy cokolwiek takiego to Twoim dupochronem jest to zeby to bylo zgodne "co do literki" ze wzorem.

setka weryfikatorów z całej Polski właśnie zaczyna trząść portkami, bo do tej pory ignorowali ewidentne błędy, od dzisiaj każda literówka to powód
Nadal to czepialstwo.


@spie_z_tata: Ja nie twierdze ze nie. Twierdze natomiast ze jesli by to bylo bezpodstawne czepialstwo to juz dawno by sie ktos wkurzyl. Tymczasem jak widac sa nazwy i definicje wtedy nalezy sie ich scisle trzymac. Miedzy innymi wlasnie po to zeby zaden baran nie mial sie do czego przyczepic. Bo moze sie znalezc taki baran co wlasnie "ma hobby" czepiania sie i to wykorzysta.

Serio nauczony doswiadczeniem wiem
ale literalnie trzeba nazywać dla tego pana tak jak jest w przepisach


@Pioter_2020:

Wiele skarg na niego bylo, bez skutku, bo wszystko robi zgodnie z przepisami


No wlasnie.
Jak napisalem:

"Uwazam ze to glupie no ale niektorzy urzednicy panstwowi inteligecja nie grzesza. Ma w ustawie "tresci" widzi "zawartosci" to mu sie nie zgadza i albo z czystej zlosliwosci, albo nie rozumie i robi se dupochron "bo jest niezgodne" i musisz poprawiac.