Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#xiaomi #mi9tpro #naprawa #elektronika

Krótko - zachlapałem nieco górną część telefonu (głównie aparaty i górę), po weekendzie w ryżu nie pojawił się żaden azjatycki serwisant, więc stwierdziłem, że spróbuję go włączyć.

Ogólnie na logo MI "upala" ekran i jeśli jest pod ładowarką, to urządza bootloopa, sporadycznie uda mu się zacząć ładować system, ale sytuacja ta sama - "upala" ekran i tyle. Raz udało mu się uruchomić, niestety akurat byłem w pracy i miał tylko 9% baterii. Stwierdziłem, że może coś z softem, więc szybki flash, ale bez skutku. Zrobiłem flash ArrowOS i odziwo telefon wstaje ZA KAŻDYM RAZEM. Nie mogę odpalić tylnego aparatu i dzwonić bez jakiegokolwiek zestawu słuchawkowego bo znów "upala" ekran i muszę telefon od nowa uruchamiać.

I teraz pytanie - czekać jeszcze na rozwój wydarzeń, czy ewentualnie oddawać do naprawy / szukać następcy? Ewentualnie jakieś sugestie, co mogło spaść z rowerka i nie może odpalić MIUI?
  • 5
W Mi5 słychać było OIS / soczewki podczas uruchamiania telefonu , więc możliwe że miui inicjalizuje aparat przy starcie na chwilę , natomiast ArrowOS już nie , w każdym razie wychodzi na to że moduł aparatu lub coś z nim związanego uszkodzone , oddawaj do naprawy / szukaj następcy , jak masz więcej odwagi to otwórz go i zobaczy czy nie ma czegoś dziwnego w okolicy aparatu możliwe że wilgoć tam jakimś
@WilczyApetyt: włączać zalany telefon xD
Na początek się go rozbiera i czyści czy nie ma zaśniedziałych elementów pinów itd.
Zalałeś górę telefonu a na górze znajduje się płyta główna więc mogło dostać wszystko :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fajeczek00: w takim razie tak jak @slavoy napisał, zostawić jako zabawkę aż padnie a potem recykling. ¯\_(ツ)_/¯ Ale powiem szczerze, przeszło mi przez myśl, że to wina aparatu.

@rybeczka: nie mam chęci, ani z resztą zdolności manualnych na takie zabawy. Jeśli tylko uda mi się naprawić problem z rozmowami to będę go eksploatować, a będę się rozglądać za kolejnym. Nie kupuję telefonu dla aparatu, to Xiaomi. ( ͡° ͜
@WilczyApetyt: zalany telefon (każde urządzenie elektroniczne) z podłączoną baterią natychmiast koroduje na płycie głównej. Im dłużej zwlekasz z rozbiórką i czyszczeniem, tym większe będą uszkodzenia. Mogą się zatrzymać na pewnym etapie lub nie, to jest loteria i nie da się stwierdzić czy telefon będzie działał czy nie i ile czasu. Wystarczy jedna kropla wody.