Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mirki z #uk #anglia którzy kupowali dom z drugiej ręki - chciałem się dowiedzieć czy jeśli mieliście jakieś rzeczy do naprawy w domu przed wymianą kontraktów, które wyszly z raportu od surveyora, to czy udało Wam się zjechać z ceną w dół bądź namówić sprzedawcę do naprawy przed wymianą kontraktów?

Jeśli tak to o jakich usterkach mowa oraz o ile udało Wam się opuścić cenę? Jeśli wolicie kontakt na priv walcie śmiało.
  • 7
  • Odpowiedz
Zjechali kilka ładnych tysięcy jak wyszło że w ogóle nie było ocieplenia, elektryka do wymiany itp. Kupowałem dom z myślą że będę remontował. Do tego wykupili freehold.
  • Odpowiedz
@adriano30: Surveyor wystawil nam taki dokladny dokument z ktorego wynikalo ze dawno nie byla sprawdzana instalacja gazowa i elektryczna + inne male #!$%@?. Dlatego jego wycena domu byla nizsza o 10k.
Po dosc ciekawych i burzliwych negocjacjach kupilismy dom o 9k mniej niz dalismy oferte. A gaz i elektryka sa ok :)

Tylko to bylo w 2017r i ludzie panikowali ze przez brexit ceny domow spadna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mielonkazdzika: mam to samo z certyfikatami, gazowy nie uwzględnił polaczenia kuchenki, a elektrycznego w ogole nie ma choc na pierwszy rzut oka wszystko wyglada ok.

Z tego co widze teraz ceny galopują jak #!$%@? i o #!$%@? jak ta wspomniana nie chce tez przypadkiem zostac odrzuconym przez sprzedawce.

Na reddicie mi tez napisali zeby nie kombinowac i brac bo rynek obecnie jest chory. A nie ma nic tak wielkiego czego sam
  • Odpowiedz
  • 0
@adriano30

Galop się skończył w tym miesiącu, bo stamp duty holiday minęło. Sam poluję na dom, ale bez spiny, bo łatwo się nakręcić i przepłacić.
  • Odpowiedz