Wpis z mikrobloga

@COVID-21: po pierwsze to nie jest mój bóg bo nie obejrzałem ani jednego jego filmiku do końca a po drugie jak zarabiasz mniej niż 1.5k na miecha to nie musisz działalności zakładać
@Meserole: Jak juz to 1300, 50% minimalnego wynagrodzenia, po drugie lajt za lajtem na kazdym po 3 stowy to cos mi sie zaczyna wydawac ze jednak przekracza. Poza tym ciekawa logika, jak chodzi o menela to on sie nie moze rozliczac bez DG, chociaz wg wychodkow 90% donejtow u niego to fejk i zarabia po 50zl z lajta. Ale kleszcz juz nie musi xD
@COVID-21 Nie działa w sposób zorganizowany i ciągły(w przeciwieństwie do Jarka) więc dlaczego miał by zakładać działalność gospodarczą ? Na legalu może dorobić 1500 zł i rozliczyć się w zeznaniu rocznym PIT więc o co Ci chodzi ?
Jeden US powie ze tak , a drugi US powie ze jeszcze jak. Zadna ustawa nie definiuje dokladnie "dzialania w sposob ciagly" ale patrzac na jego aktywnosc na yt postawie zgrzewke nitro przeciwko orzechom ze interpretacja naczelnika US bylaby na jego niekorzysc.
@COVID-21
Ordynacja Podatkowa
Art. 2a. Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika
Niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika.
@COVID-21 No to oświeć mnie pan bo w twoim wpisie mówisz o interpretacji naczelnika US oraz że żadna ustawa nie reguluje działania w sposób ciągły.
Więc Naczelnik US może sobie interpretować jak chce tak ?
Czy jednak musi działać zgodnie z prawem i w granicach prawa ?
Art 2a ma tutaj zastosowanie,bo jeśli nie ma przepisu na działanie w sposób ciągły twoim zdaniem,naczelnik US ma obowiązek zinterpretować ten brak na korzyść podatnika.