Wpis z mikrobloga

Czekam na Maca z procesorami MX2 i wtedy pomyślę:
a) linux na zwykłym piecu
b) mac

Soft jakiego używam: davinci resolve (jest linux), photoshop (da się na linuxie), czasem android studio, być może w przyszłości visual studio (brak linux / mac). Potrzebuję też program, który oferuje mirroing iphona/androida na PC (jest pod windowsem i maciem, nie wiem jak na linuxie).

Windows 11 to żart - więcej telemetrii, więcej śledzenia, wymóg kamery, directx 12 i inne gówna. W imię czego?

#windows11 #komputery #mac
  • 6
@Lune: w laptopach (microsoft wymusi na producentach kamerę frontową HD), sam teraz mam desktop, ale może będę chciał coś bardziej mobilnego za te 2-3 lata
obecnie mam i5 4th gen, 24gb ddr3, ssd i ponoć nie spełniam wymagań systemu. Będę zmieniał sprzęt może w przyszłym roku i właśnie trzeba pomyśleć czy wziąć bez licencji windows (zainstalować linuxa) czy może pójść w maci z nowymi procami.
@Lune: przecież davinci resolve jest, photoshop też - wykorzystuję do renderingu video, czasem też coś programuje (mobilne), android studio działa, jedynie co to nie będzie visual studio (pod fluttera, ale pewnie jest coś innego)

Dodatkowo maci nie mają telemetrii. Znaczy się, na pewno coś przesyłają, ale nie w takim stopniu jak windowsy. Aktualizacje też pobierasz sobie ręcznie.