Wpis z mikrobloga

#rc #wltoys12428 #wltoys

Mirki, nawet nie wiem kiedy zepsułem, ale mam pogiętą półoś przednią (w sensie część 12428-0080 według instrukcji). Widzę że wymiana to trochę rozkręcania którego jeszcze nie robiłem :)

Przy okazji wymiany półosi przednich muszę/warto zrobić coś innego? Trzeba rozkręcić dyfer? Znalazłem że tutaj gościu go rozkręca w całości i od nowa smaruje.

Jakieś źródło zamienników części? Albo jak kupić na allegro/lokalnie więcej części za mniej :D Oryginały widzę że średnie są, a nie chcę czekać całych wakacji nim dojdzie mi coś z aliexpress (ostatnio wszystkie przesyłki mi giną).
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@annotate: do wymiany półosi wystarczy odkręcenie koła oraz odkręcenie:
- albo 2 śrubek (z góry i z dołu) trzymajacych skrętną część zwrotnicy do tego czegoś, co trzyma się wahacza od dołu, i drążka-wahacza od góry (drążek skrętu może zostać, będzie dyndalo na nim, albo go wypnij jak chcesz mieć w ręce wszystko wygodnie)
Albo odkręceniu tylko drążka górnego i wahacza na dole, tak że zejdzie ci część stała i skrętna razem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: dzięki za tamto info. Wymiana nie była ciężka i w sumie to dałoby się to zrobić "na czuja" nawet jak ktoś się nie zna, tylko dobrze opisać co się rozklada żeby potem złożyć :)
Całość udało mi się ogarnąć na urlopie, dwa śrubokręty i poszło.

Zdążyłem już nawet zepsuć coś innego. Serwo skrętu nie daje rady ruszać kolami, chyba że my pomóc. Myślę że to od piasku wszędzie, miał ciężkie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@valdman: servo było maksymalnie uwalone w piachu i przestało w ogóle działać. Solidna kąpiel w WD40 rozwiązała temat :) zorientowałem się szybko i nie spaliłem nic.

Polos wymieniłem ale reszta części w całości na razie, nie modyfikowałem jeszcze nic. Tylko malowałem go podkładem. Spróbuję tak przetrzymać i jeśli będę inwestować to raczej w jakiś gotowy Traxxas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@valdman: że spostrzeżeń to model jest szybki ale mało precyzyjny jak na te prędkość. Gnie się jak szalony ale za to te plastikowe części nie pękają tak łatwo. Czekam aż wał walnie jak u Ciebie :)

Rzeczą która był wymienił najpierw to amortyzatory na jakieś które działają prawidłowo. To by sporo zmieniło bo np w trawie to ten model więcej podskakuje niż jedzie :)