Wpis z mikrobloga

Tak z dwa lata temu budowałem ploter z laserem ze starych napędów CD/DVD. W miarę spodobał mi się tamten projekt i złapałem zajawkę, żeby zbudować coś większego. No więc niedawno zacząłem sobie rysować w Fusion360 (polecam, darmowe narzędzie od Autodesk), stworzyłem sobie listę materiałową i stwierdziłem, no nic zamawiamy :D. W tym tygodniu przyszła w końcu rura lasera CO2 i zasilacz wysokiego napięcia. Na zdjęciu bardzo profesjonalnie połączony układ :D. W wiaderku woda destylowana do układu chłodzenia. Biała płyta to cel, który obrywał z laserowej dzidy. Widać na nim nawet czarne punkty powstałe po oberwaniu laserem. No nic jaram się, a teraz czekam na sterownik, a niedługo do produkcji ma trafić mój projekt całej konstrukcji stalowej, a potem "pozostanie" poskładać to do kupy.
#diy #hobby #majsterkowanie #laser #tworczoscwlasna
Pobierz Marynowany - Tak z dwa lata temu budowałem ploter z laserem ze starych napędów CD/DVD...
źródło: comment_1622810570BNTTXgWS2OyyyaKPDiOt6b.jpg
  • 5
@czy_pisiont: Teoretycznie 60W, ale ma metr długości, a powinna mieć chyba koło 1200mm przy tej mocy więc w rzeczywistości pewnie słabsza. Sterownik Ruida RDC6445G. Jak ta wasza 60W się sprawiała, co byliście w stanie tym ciąć?
@Marynowany tak żeby to miało sens to max plexa 5-6 mm ale nam głównie służyła do cięcia kordury i pianki 12-15mm, bo mamy jeszcze 2 inne plotery, koleś co nam wymieniał mówił że to bardziej 80w mimo że napisane 100. Mieliśmy sami przełożyć ale jeszcze składam frezarkę i tokarkę cnc więc stwierdziliśmy że szkoda czasu
@czy_pisiont: Ja celowałem w cięcie sklejki głównie 3mm i czasem coś grubszego (5-6mm). I ewentualnie w grawerowanie anodyzowanego aluminium. No i trzeba wziąć pod uwagę, że raczej na jakimś procencie mocy się zazwyczaj pracuje, żeby nie zużyć za szybko tuby.