Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki problem...

W chacie mam wnękę w przedpokoju, szerokość 128cm, idealnie żeby wrzucić tam szafę, tylko jakiś pijany projektant wrzucił tam dwie skrzynki - tzw. korki i światłowód... (pic rel)

Pierwsza opcja to zabudować to na zamówienie, ale wołają dużo cebulionów.

Druga opcja - biorę szafę z np. ikei (ma idealnie 125cm, więc byłoby luzu po 1.5cm na stronę max) i w ściance bocznej wycinam otwory na te skrzynki - szafa je ukrywa, a skrzynki są dostępne od środka szafy. Czy to w jakiś sposób naruszy konstrukcję szafy, coś może pójść nie tak? Robił tak ktoś z Was? Każdy protip jest na wagę złota, dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budownictwo #remontujzwykopem #meble
Pobierz MireczekMichal - Mirki, mam taki problem...

W chacie mam wnękę w przedpokoju, szer...
źródło: comment_1622637598F6viC3bf5al1VMgtmjo9jG.jpg
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@MireczekMichal: Szafę i tak najlepiej przymocować do ściany (IKEA nawet opisuje to w instrukcji), więc nic nie powinno się stać o ile nie zostawisz tam po 1cm materiału z każdej strony skrzynki. Na + szafy na zamówienie jest to że skorzystasz przestrzeń optymalnie. Rozważałeś zrobienie szafy samodzielnie? Płyty na wymiar i montujesz ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MireczekMichal: Z tego co widzę, to to jest na ścianie, a nie wpuszczone w głąb (chyba, że się mylę).

Wycinasz 2 prostokąty w ściance, od strony wnęki dajesz płytę z karton-gipsu. Od strony drzwi montujesz rozdzielnię i to drugie, ale nie na ścianie tylko wpuszczasz w te otwory. Wszystko będzie wystawało tylko kilka cm. Dasz jakiś ogranicznik, żeby odbijał drzwi i gotowe.
Szafę i tak najlepiej przymocować do ściany (IKEA nawet opisuje to w instrukcji), więc nic nie powinno się stać o ile nie zostawisz tam po 1cm materiału z każdej strony skrzynki.


@zagu: Prawda, faktycznie w PAXach dodają te kątowniki stalowe do zamocowania szafy ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jeśli byłoby zamocowane do ściany, to można niemal cały bok wywalić i będzie ok ( ͡° ͜ʖ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aksal89: No nie do końca, bo kątowniki mają za zadanie trzymać szafę przed przewróceniem się do przodu. Gdybym miał kombinować przy bocznej ścianie szafy to dodatkowo wzmocniłbym tę stronę.
@zagu: no dobra, z tym niemal całym bokiem może przesadziłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale te kątowniki przeniosą spore obciążenie i mogą mocno pomóc w tym zadaniu