Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty Jak teraz wygląda kwestia kontroli skarbowej US po wypłacie kasy z binance?
Pokazuję przelewy na giełdę kryptowalut i tłumaczę im, ze kupiłem za x, sprzedałem za y więc mój podatek to y-x

Potrzebuje pieniedzy na naprawe samochodu dlatego spienieżyłem krypto i teraz jestem przerażony że bedę musiał tłumaczyć się przed urzędnikiem i wypełniać dodatkowego PITa dla niewielkich piniedzy
  • 16
@jakub-markowski: Człowieku, po 200 transakcjach miesięcznie nawet bardzo dobrze zorganizowany człowiek stwierdzi, że to jest kompletnie bez sensu, skoro istnieją stable coiny. A co dopiero używający botów. Równie dobrze byś mógł używać liczydła zamiast komputera i pisać, że to kwestia wprawy.
@jakub-markowski: po pierwsze nie wypełniałem nigdy pit 38. Od kilku lat pit wypełnia za mnie strona internetowa która juz podlicza wszystko.

Boje się tego, ze trzeba bedzie zbierać dowody wpłat, wypłat, wydruki transakcji i brac dzień wolnego żeby iść z tym do urzednika który przyśle mi wezwanie i tłumaczyć mu skąd przyszedł ten przelew.
@Solidly: NIE WYMIENIAM DO ŻADNYCH FIATÓW. Napisałem komentarz gościowi, który pytał o US, że jeśli nie wymieniał wszystkiego do fiatów, to spoko. Przeczytaj te kilka postów. A teraz mi inny pisze, że wymiana do fiatów jest spoko, bo są ludzie, którzy lubią sobie rozliczać po kilkaset transakcji.