Wpis z mikrobloga

Studiował ktoś Informatykę na #wsb w #poznan i podzieliłby się opinią?
Jako że to uczelnia prywatna, zgaduję że na maturę nikt specjalnie nie patrzy?
Jak wygląda sprzęt, kadra itp.? Czytałem opinie o kilku innych uczelniach, w tym również poznańskiego #cdv, i tamta uczelnia była zwykle zrównywana z ziemią jeśli chodziło o stan sprzętu, dostępne technologie czy poziom nauki.
Jak się ma sytuacja na WSB?

Ewentualnie zainteresował mnie Łódzki SAN, więc chętnie wysłucham opinii dotyczącej i tej uczelni.
  • 9
@elperson Właśnie programowania chciałbym uniknąć bo dobrze wiem że z tym kuleję i to mocno.
HTML, JS i PHP jeszcze ujdzie ale C++/Java to już tragedia.

Jeszcze czasu trochę mam, trzeba się będzie wybrać na jakiś weekend pewnie. Dzięki bardzo!
@Pan_Procesor: Ja studiuje informatyke na WSB w Poznaniu. Bez chęci do programowania nie ma co podchodzić według mnie. Jak pierwszy semestr to były podstawy, tak w drugim już jakieś optymalizacje algorytmów i inne duperele. Ogólnie osoby, które nie miały wcześniej programowania narzekają, że nie do końca ogarniają.
Jeśli chodzi o samą uczelnie to według mnie jest lepiej niż mówią. Wykładowcy są z innych uczelni np. polibudy, podejście ich jest bardzo spoko,
@Pan_Procesor: Na WSB w Poznaniu od 2019 wrzucili trochę więcej godzin na przedmiotach stricte informatycznych, przez co jest mniej innego badziewia, choć ciągle zbyt dużo. Zwykle w semestrze masz jeden przedmiot nastawiony stricte na programowanie. Prócz tego dochodzą jakieś bazy danych, sieci, systemy operacyjne, ochrona danych, algorytmy, architektura komputerów, laborki inżynierskie (arduino, drukarki 3d, frezarki cnc itp. itd.) i zwykle są dwa takie przedmioty w semestrze, do tego przedmiot już nie