Wpis z mikrobloga

@mala_rybka: Jak stare budownictwo to standardowo mp75 + siatka. Z lepszych tynków to greinplast TRG

MP75 możesz tak samo ładnie wygłaskać jak Goldbanda a jest tańszy
  • Odpowiedz
@mala_rybka: Najpierw bym wkleił siatkę a potem listwy - ale pewny nie jestem, zawsze robię bez listw.

Jak chcesz to możesz też walić na ściany goldbanda (bez wprawy jest lepszy w obróbce niz mp75) niby jednowarstwowy a w mieszkaniu mam dwie warstwy i do dziś brak odparzeń . Dobrze zagruntować i wio

Ale na twoim miejscu bym przykleił płyty kartonowe i fajrant ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quarel: nie dam rady przykleić kg, są dla mnie za ciężkie i do wniesienia, i do podtrzymania na scianie. Na co uważać przy obróbce MP75? Muszę mieć jakieś kryteria przy wyborze między Goldbandem a MP75 ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wyciągnięcie listew nie "odklei" siatki?
  • Odpowiedz
@mala_rybka: Goldband jest ręczny- ma mniejsze ziarno, lepiej się narzuca, łatwiej "wygłaskać" .
MP75 ma grubsze ziarno, jest taki bardziej ostry i ciężej go wygłaskać.
Jak nie masz jeszcze dużej wprawy i Ci nie szkoda tych kilku groszy to ciepaj goldbanda.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trackEvent: może być na PW? Boje się że tu prawilne budowlane mirki zjedzą mnie żywcem (ʘʘ).

@Quarel: nie, nie musi być, ale jako że to zupełnie amatorska robota to na pewno listwy pomogłyby trzymać pion.
  • Odpowiedz
@trackEvent: W starym budownictwie zawsze lepiej dać siatke wg mnie. Mniejsze ryzyko, że potem pojawią się jakieś pęknięcia czy pajączki a koszt siatki to jakaś stówka
  • Odpowiedz