Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

Z wylosowanego zestawu pytań które są poniżej:
1. Naucz się szydełkować i wyszydełkuj coś (np. podstawkę pod kubek).
2. Wyrusz na wyprawę do lasu, zbierz leśny artefakt (np. pióro, róg, kość, kwiat, kamień).
3. Przez tydzień gotuj potrawy z kuchni różnych regionów świata, codziennie z innej. Może być tylko jeden posiłek (np. obiad albo deser).

Wybrałam zadanie numer 3, wydało mi się wyzwaniem, ponieważ gotowanie nigdy nie było moja mocna stroną. W domu jak już pomagałam przy obiedzie to było to wstawienie wody na makaron

Zdjęcia w komentarzach.

Postanowiłam codziennie przygotowywać jeden posiłek z wybranych kuchni świata, tak wiec przygotowałam:
Dzien pierwszy: kuchnia angielska , śniadanie: English breakfast, wersja z wege boczkiem, dobrym takim niezasmaczym
*Dzień drugi: kuchnia amerykańska , śniadanie Pancakes z syropem klonowym i orzeszkami pecan
*Dzień trzeci: kuchnia włoska Spaghetti alla putanesca, wersja wege z czarnymi oliwkami i kaparami
* Dzień czwarty: kuchnia Meksykańska obiad: Buritto, wersja nie wege mięso mielone z czerwona papryka i kukurydza
*Dzień piąty: kuchnia polska : kategoria deser: babka,
*Dzień szósty: kuchnia gruzińska : obiad: chaczapuri imeruli, ciasto zapiekane z serem, wyglądało jak gowno, smakowało jeszcze lepiej
*Dzień siódmy: kuchnia bsliskiego wschodu: kategoria kolacja: szakszuka, jajka w pomidorach z kuminem i świeża bazylia.
  • 12
  • Odpowiedz