Wpis z mikrobloga

Dosłownie miesiąc temu kupiłem HDD 8TB SEAGATE za 800zł. Teraz to jest przedział 1100-1300zł! O kartach graficznych nawet nie wspominam.

Niech #!$%@? strzeli te wasze kryptowaluty. Bezużyteczna piramida finansowa która tylko niszczy środowisko. W takiej formie jak teraz to nigdy nie przetrwa i mam nadzieję że to padnie szybciej niż później.

#hdd #komputery #kryptowaluty
  • 12
@quintus: jeszcze nikt mi nigdy nie wytlumaczyl jak kopanie crypto jest zle dla srodowiska a robienie samochodow z 500kg bateriami i ladowanie ich na prąd tylko ze w duzo wiekszej ilosci jest dobre dla srodowiska xD
@safemoon a co tu tłumaczyć? Że obliczenia potrzebne do stworzenia bitcoinów pożerają energię na poziomie całych państw dając jakieś umowne gówno które wczesniej czy później będzie zerem jak ten obszar zostanie uporzadkowany.
@quintus: no i #!$%@?. ja sobie grzeje basen, grzeje podłogę w łazience. i nawet nie mam z tego zysku poza ciepłem.
ludzie kurdwa kładą ogrzewanie podjazdu zeby im sie śnieg topił. przeciez pewnie z polowa ogólnie prądu która jest wykorzystywana idzie na jakieś fanaberie. hipokryzja
@quintus: do tego cale wallstreet, wszystkie banki, ciekawe ile oni pieniędzy przeżerają i prądu. tylko po to żeby wydymać resztę społeczeństwa. już lepiej jak pójdzie w liczenie bezsensownych hashy