Wpis z mikrobloga

Postanowiłem nieco opisać program treningowy, który stosuje. Niestety nie będzie to jakieś wielkie opracowanie tylko luźne spostrzeżenia i opisanie ćwiczeń. Niemniej może to kogoś zainteresuje ;)

Ogólnie:

Trening Lafaya w całości opiera się o naszą masę ciała. Nie potrzebujemy żadnych ławeczek, ciężarów. Potrzebujemy za to drążek, półki, krzesła lub inne przyrządy, które będą w stanie zastąpić te wyżej wymienione.

1. Jak zacząć?

Żeby zacząć ćwiczyć trzeba mieć motywację. To oczywiste. Należy wyznaczyć sobie cel jaki chcemy zrealizować. Czy trening ma za zadanie pomóc nam w kształtowaniu sylwetki, czy wytrzymałości lub też ogólnej sprawności i gibkości.


Odpowiedź prosta nie jest. Większość jest zdania, że nie. Twierdzą, że masy nie da się zrobić żadną kalisteniką. Za to w książce są ukazane proste wskazówki żywieniowe i porady dotyczące „nabierania masy”. Jednak wiadomo jaka jest prawda bez dobrej diety i wspomagania itd.


2.Co jeść?


1. Waga mniej niż 75 kg


2. Waga 75-80


3. Waga ponad 80


Po dopasowaniu siebie do kategorii Lafay dalej udziela wskazówki co jeść i ile. Następnie jest tabelka żywieniowa i takie „co warto jest dla każdej grupy”. Dla tych co w materii żywieniowej są zieloni takie podstawowe wskazówki to bardzo dobra rzecz.


3.Teraz może krótko o ćwiczeniach:

Poziom I

Pierwszy tydzień: 4-5 treningów (dzień po dniu) po 2 serie ćwiczeń i jak najwięcej powtórzeń:


2. D –tu potrzebne jest krzesło, ustawiamy się tyłem do niego i uginamy ręcę.


3. C1 – drążek (podnoszenia, ręce pod kątem prostym),


4. E – nogi, przysiady na jednej nodze (zaczynaj zawsze od słabszej, żeby mieć po tyle samo powtórzeń) możesz się podtrzymywać o futrynę, by nie tracić równowagi.


5. F – wyskoki, wystarczy aby nogi były proste w trakcie wyskoku. Staraj się aby lądować na palce a potem przenieść ciężar na piętę, tak aby amortyzować skok.


6. G – brzuchy, leżysz, nogi ugięte w kolanach pod kątem prostym


7. K2 –opierasz ręce o ścianę na szerokość barków. Początkowo ręce na wysokości 150cm, jak zrobisz 12-15 to zniż o 10cm. Nogi w odległości 110cm, szeroko. Stoisz na palcach. Opuszczasz się do momentu kiedy ręce będą przylegać do ściany. Wersja trudniejsza jest z krzesłem.


Tydzień drugi i trzeci to 3 treningi – co drugi dzień. Trzy serie po jak najwięcej. Zestaw ćwiczeń taki sam jak w tygodniu z jednym wyjątkiem A1 – (jeśli zrobisz 12-15 powtórzeń na szerokości dwóch barków przechodzisz do A2).

Odnośnie ćwiczeń. Jest wiele ćwiczeń np. z grupy A czy C różnią one zakresem i sposobem wykonywania.

Jak nie możemy sobie wyobrazić jak dane ćwiczenie wygląda to polecam zakupić książkę tam są obrazki i dokładniejsze wyjaśnienie plus wskazówki. Ponadto polecam kanał http://www.youtube.com/user/MethodeLafayOfficiel . Niestety po francusku, ale można się łatwo domyśleć co i jak.


Może na wykopie przybędzie lafayowców ;)

#lafay #treningwdomu
  • 11
  • Odpowiedz
@banex: tak ;) po przeczytaniu pdf-a postanowiłem też książkę kupić bo nie chciało mi się drukować niektórych rzeczy, a tak to książka pod ręką ;)
  • Odpowiedz