Wpis z mikrobloga

@mlodedrwale: Kuźwa ale to już chyba nie te czasy żeby trzeba było do tego stopnia odciążać serwer ( _) Z resztą nie rozumiem co stoi na przeszkodzie by zrobić dłuższą kwerendę gorących i tak jak obecnie filtrować treści z czarno, jedyne co by tutaj było do zrobienia to inny podział na strony. Serio to aż takie by było obciążenie? xD
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: nie mam szcxerze mówiąc pojęcia, nie zajmuję się webdevem. To jedyna "racjonalne" rozwiązanie jakie mi przyszło do głowy, jeśli masz inny, to dawaj, lubię takie teoretyczne rozkminy.

A wracając do tezy o optymalizacji, to nie zapominajmy, że serwery mają problemy ze zliczaniem plusów, więc może wydłużona kwerenda by je zabiła? Zmiana w paginacji to chyba mniejszy narzut niż filtrowanie, więc podtrzymuję swoje zdanie o braku wydajności, albo niewystarczającej optymalizacji
  • Odpowiedz
@mlodedrwale:

nie mam szcxerze mówiąc pojęcia, nie zajmuję się webdevem. To jedyna "racjonalne" rozwiązanie jakie mi przyszło do głowy, jeśli masz inny, to dawaj, lubię takie teoretyczne rozkminy.

Ja mam teorię taką że ten serwis robili developerzy których już nie ma w teamie(pierwotnie jak powstawał wykop, przy dużych kosztach wydajnych serwerów faktycznie mogło to rozwiązanie wynikać z obciążenia serwera), a ci których mają obecnie są za ciency w uszach na takie zmiany ( ͡°
  • Odpowiedz