Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@odishewo: jeżeli nie wsiąkło w drewno i da się to wyczyścić, i do tego jeśli wiatrówka działa normalnie to nie ma sensu reklamowac. Btw- jakieś 10 i więcej lat temu była zasada, że Hatsana przed użytkowaniem warto rozłożyć, wyczyścić w środku(zdarzały się opiłki metalu) przesmarowac i złożyć. Możliwe, że teraz już sami to ogarnęli w fabryce.
  • Odpowiedz
Broń zazwyczaj jest mocno zakonserwowana po produkcji. Generalnie powinieneś ją rozebrać, umyć ze smarów - w szczególności komorę i lufę. W wiatrówkach jest to szczególnie ważne, bo może "dieslować" - spalać pary smaru wysokoprężnie przy strzale. To dewastuje uszczelkę.
  • Odpowiedz
@renkaboga: @gregor40:
Przetarłem i jest OK, drewno nienasiąknęło. To jest prezent na kawalerski, przekaże informację przyszłemu włascicielowi, że zanim zacznie strzelać musi jeszcze jeden wieczór kawalerski poświęcić na czyszczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki za informacje
  • Odpowiedz
W wiatrówkach jest to szczególnie ważne, bo może "dieslować" - spalać pary smaru wysokoprężnie przy strzale. To dewastuje uszczelkę.


@gregor40: sam się zdziwiłem jak po wyczyszczeniu starej Slavii okazało się, że w lufie po strzale zostaje dym xD
  • Odpowiedz
  • 0
@S_____ Bez przegladu zerowego, stad ten nadmiar smarowania. Jak otworzyłem to w okolicach, gdzie sie wklada śrut duzo smalcu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Raz strzelilem bez srutu, bo jak juz otworzyłem to nie chciałem zostawiać z naciagnieta sprezyna. Nowy właściciel sobie ogarnie czyszczenie, ma zdolności manualne to nie będzie problemu. Dzięki za rady :)
  • Odpowiedz