Wpis z mikrobloga

@Apex113: zapłaciłem księgowej, która podobno zna się na rozliczaniu krypto, ale ostatecznie wyszło tak, że musiałem mi zrobili źle te korekty i im musiałem wyjaśniać co jest źle, żeby poprawili ponownie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W moim przypadku dzięki korektom zaoszczędzę w przyszłym roku na podatku ok. 20 000zł, więc mi się opłacało zapłacić za to. Jakby to były jakieś drobniaki to bym się nie bawił.
@Apex113: Tamtej firmy Ci nie polecę, bo lecą w kulki totalnie. Ja zapłaciłem 1100, ale serio nie polecam w żadnym wypadku. To już lepiej samemu się rozliczyć.

Kolega korzystał z https://msztax.pl i sobie chwalił tylko, że mają dość wysokie ceny.
@Apex113: generalnie wg mnie wystarczy jak zlozysz czynny żal + PIT38 za 2019 (chyba ze juz wypelniales to wtedy korekta PIT38 za 2019 i nie trzeba czynnego żalu) w ktorym wpiszesz koszty i dochody z lat poprzednich + 2019.
Za 2020 to masz jeszcze czas 2 tygodnie.
@trevoz: pit37 o dochodach składałem co roku więc muszę dołożyć ten 38 ale uwzględniać te wsyzstkie obroty za 2018? W 2017 i 2018 chyba był pit36 ale czy były jasne zasady rozliczania?
@Cryptonerd_io: To dziwne bo będąc rezydentem podatkowym polski to chyba mam obowiązek rozliczenia w Polsce. Kolejna sprawa to, że do rejestracji w UK chyba przedyłoby się mieć meldunek? Jeżeli się myle to proszę o poprawienie mnie. I ostatnie to jeżeli zarabiałem np w polsce pieniązki i po 5 latach postanowię wyskoczyć do UK to nie znaczy, że te 5 lat wstecz mam rozliczać w UK lecz w PL.