Wpis z mikrobloga

Mam konto google region polski, adres polska, język polska nawet dodaną kartę bankową z polski jako płatności. Do konta mam podłączone konto niepełnoletniej siostry. Siostra chciała coś kupić w aplikacji, oczywiście płatności dokonać nie może bo nie ma żadnej możliwości poza płatnością karta google play. Kupiłem kartę za 20 zł i przy próbie wykorzystania wywala "Błąd podczas wykorzystania kodu. Kod błędu: PRS-GCRPM-01", google podpowiada że problem z regionem konta i karty, moje konto PL więc tu ok, karta kupiona dzisiaj w kiosku inmedio także i tutaj jest ok. Regionu konta dziecka nie sprawdzi bo to można tylko w zakładce płatności do której z poziomu konta oczywiście nie ma. A do wysłania głupiego pytania do pomocy google na temat tego błędu trzeba wysłać paragon którego nie posiadam bo fizyczna karta z numerem seryjnym i kodem to oczywiście za mało by coś zrobić. Może chociaż ktoś napisać jak móc zrobić zakupy w sklepie google/aplikacjach na androidzie z konta dziecka tą całą płatnością rodzinną? Bo dobrą godzinę straciłem i nie mogę znaleźć opcji na dodanie takiej...
#google