Wpis z mikrobloga

@moze_sie_przyda: Landmann, Weber, LotusGrill. Jeszcze Kamado Joe jest rewelacyjny, ale to już wyższa półka. Weber nie ma aż takich wysokich cen, u nas najprostszy Weber Compact Kettle 47 cm kosztuje 499 zł, ale już lepiej dołożyć do Master Toucha z systemem wymiennych wkładów GBS. Też jest to kwestia, na czym Ci zależy, system GBS pozwala używać dodatkowych akcesoriów np. kamień do pizzy, patelnia żeliwna, wok itd. Zdecydowanie zwiększa się zakres możliwości.
  • Odpowiedz
@decofire: chciałbym grill kulisty, bo jest najbardziej mobilny (łatwy do schowania), ponieważ będzie używany na działce ROD. Grille Kamado super sprawa, ale dla mnie to jest overkill. Gdybym kupował do domu to rozważyłbym jego zakup. Ogólnie szukam informacji na temat grillowania - jak robić to w prawidłowy sposób, jaka temperatura dla jakiego mięsa itd. Złapałem zajawkę po programie Grillmasterzy w akcji - widać było, że wiedzą co robią. U nas przeważnie
  • Odpowiedz
@moze_sie_przyda: Jeśli szukasz informacji o grillowaniu, to polecamy naszą stronę: www.grill360.pl – bardzo dużo merytorycznych tekstów na wyłączność, w tym Juliana Karewicza (np. Perfekcyjny stek z grilla), czy Kacpra Salzmana – Grill Mastera marki Weber, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Co tydzień publikujemy też nowe przepisy na grilla, podobnie dużo treści na naszym kanale na YouTube: Grill360. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o grillowaniu jak najwięcej też od strony technicznej,
  • Odpowiedz
@Arcadius36: tak, zdecydowałem się na tego małego Landmanna fi47 (model 11103, godzinę temu właśnie zamówiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Ciekawostka - jak poszukasz na Allegro to część sprzedających ma jeszcze zeszłoroczny model z innymi kółkami, innym popielnikiem oraz bez termometru w pokrywie.
Tutaj mają go najtaniej: https://landmann24.pl/produkt/grill-kulisty-weglowy---landmann/288
Dla porównania starszy model: https://allegro.pl/oferta/grill-ogrodowy-weglowy-kulisty-47cm-landmann-11103-9177738874

Kolejna ciekawostka - Weber otwiera w tym roku fabrykę w Zabrzu, więc mam nadzieję, że
  • Odpowiedz
@Arcadius36: dostałem właśnie i też mam wersje bez termometru. Dzwoniłem do nich i okazało się, że na stronie producenta jest błąd i opisali wersje dużą i mała tak samo. Podobno...

Trochę się zawiodłem, ale w sumie grill wygląda solidnie.
  • Odpowiedz