Wpis z mikrobloga

577 + 1 = 578

Tytuł: Złe miejsce
Autor: Minka Kent
Gatunek: thriller
ISBN: 9788381950695
Ocena: ★★★★★★★

Książka zaciekawiła mnie swoim tytułem i opisem na Legimi. Opis do końca nie sugerował czego można się spodziewać ale opinia 7.1 na lubimyczytac.pl zachęciła mnie do jej przeczytania.

Pierwsze kilka rozdziałów czytało mi się bardzo dziwnie, miałam wrażenie, że autorka nie do końca potrafi pisać. Z każdym kolejnym rozdziałem wrażenie to malało ale ciężko mi powiedzieć, czy to ze względu na wciągającą historię, czy polepszenie warsztatu w kolejnych rozdziałach. Na początku ciężko się połapać o co chodzi - prowadzone są jednocześnie dwa wątki, które w żaden sposób się ze sobą nie łączą. Jednakże mniej więcej w połowie wszystko nabiera sensu i można zrozumieć dlaczego autorka zdecydowała się na takie, a nie inne prowadzenie narracji.


___________________________
Opis z lubimyczytac.pl
"Świat to złe miejsce, kochanie".
Dziewiętnastoletnia Wren i jej dwie siostry, Sage i Evie zostały wychowane z dala od cywilizacji, w prymitywnej chacie na północy stanu Nowy Jork. Gdy najmłodsza z sióstr zapada na ciężką chorobę, razem z matką opuszczają dom, by znaleźć pomoc. I nigdy nie wracają.
Mijają miesiące, a nadzieja gaśnie. Zapasy powoli się kurczą, nadciąga sroga zima. I wtedy pojawia się nieznajomy, który szuka matki dziewcząt.
By uciec, Wren i Sage muszą złamać podstawową zasadę, z którą dorastały: nigdy nie wychodzić poza obręb lasu.
Docierają do położonego po drugiej stronie lasu domu. Okazuje się, że muszą stawić czoła czemuś o wiele groźniejszemu, niż nieznane otoczenie. Odkryją prawdę, która była przed nimi skrywana, powód swojej ucieczki oraz tajemnice, z których istnienia nie zdawały sobie sprawy przez całe swoje dotychczasowe życie.

"Nie umrzemy. Nie tutaj. Nie w ten sposób."

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
Owieczka997 - 577 + 1 = 578

Tytuł: Złe miejsce
Autor: Minka Kent
Gatunek: thriller
I...

źródło: comment_1616416902t2y2RIrVAOFRkr3ygvOFD6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz