Wpis z mikrobloga

hej. w wojnie pokonałem Turków, przejąłem ich wszystkie miasta łącznie ze stolicą. Turków już nie ma ale dostaję olbrzymią karę za posiadanie ich starej stolicy.
i pytanie:
co mogę zrobić z tym miastem? da się to jakoś oddać? przekształcić w wasala czy jakoś zburzyć? nie potrzebuję go jakoś szczególnie.

#civilization6 #civilization
  • 12
@krasnoludkolo: Trochę tak, ale pamiętaj, że gra opowiada o znacznie dłuższym okresie niż gry paradoxu. Ciężko nazwać okupacją coś co trwa np. 500lat. Tak więc masz okupacje miast które zdobyłeś podczas wojny. Możesz je później oddać i masz profity z traktatu pokojowego. Dość zbliżone do realiów.
@krasnoludkolo: Czy mniej złożoności to nie wiem. Może trochę inne rodzaje. Paradox w jednej grze skupia się na krótszym okresie przez o może bardziej szczegółowo do tego podejść.
Ale ciężko u nich szukać aspektów kultury, nauki, większych mechanik militariów czy ogólnie rozbudowy miast.
Lubię oba rodzaje, po prostu uważam, że są inne ;)
brak "uwolnienia" okupowanego miasta, szczególnie, że to była stolica innego państwa to totalne nieporozumienie moim zdaniem.
da się w ogóle przyjąć komunizm i robić kraje satelickie? możne głupie pytanie ale całe życie grałem w gry paradoxu i pewne rzeczy wydają mi sie naturalne.