Wpis z mikrobloga

@Sigismund_Dijkstra: tego nie wiem. Z resztą, sam tytuł jest clickbaitowy, więc wgłębiając może się okazać, że koszt zagospodarowania terenu, rozbiórki bloku (podobno remontowali bloki, ale nie wiem, czy tam budowali ten C od nowa, czy tylko miał iść do remontu), jakieś mniejsze wałki etc. Jednak prawo Sasina zadziałało i stało się odwrotnie, niż obiecywał.
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima z całym tym zamieszaniem i faktycznym błędem z forsowaniem kolejnej elektrowni węglowej akurat tutaj Sasin się nie pomylił. Wystarczy wyszukać ten artykuł. Jest w nim mowa, że zastanawiają się nad paliwem. No i fakty są takie, że Orlen po zakupie Energi zbuduje tam elektrownie tylko z tego co pamiętam będzie to blok CCGT. A to, że nie powstanie blok węglowy to już inna para kaloszy i skandalem jest, że przepalili
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima: Ale pytanie gdzie ten miliard wyparował? #!$%@? zakopali go tam albo polali benzyną i spalili? Nie, ktoś brał w łapę przez długie lata odpowiedzialny za to przedsięwzięcie i musi być pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima: wiem że takie zestawienie cytatów pobudza wyobraźnię . tym niemniej aby mieć w miarę pełen obraz warto podać źródło , widać tam ile faktycznie już zbudowano vs ile trzeba rozebrać
https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/ruszyla-rozbiorka-konstrukcji-elektrowni-w-ostrolece/bp0dhmz
w tekście jest opisane co obejmuje zakres rozbiórki - pokazuje to mniej-więcej załączony obrazek.
matabora - @AlgorytmPrima: wiem że takie zestawienie cytatów pobudza wyobraźnię . tym...

źródło: comment_1615535800lMCTjY4PfuJtbUbyMVGTWB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima: Kocioł już powstał, uwaga w Wuhan ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym pracę przygotowawcze, uzbrojenie placu budowy, zapłacenie kar dla wykonawców, którzy byli już wybrani do głównych prac, budowa nowej trasy kolejowej i pare innych rzeczy sumuje się na ww. koszt.
  • Odpowiedz