Wpis z mikrobloga

@dupa_karuzela: w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej przyjmuje doktor co zajmuje się takimi rzeczami. Dwóm moim koleżankom wyleczył trądzik, już kilka lat mają spokój. Polecam iść do specjalisty, kuracja witaminą A przynosi rezultaty, tylko chyba rekomendują wtedy branie antykoncepcji, ze względu na bardzo negatywny wpływ na płód.
  • Odpowiedz
Najpierw porób wszystkie badania, idź do dermatologa,ginekologa ze specjalizacją endokrynologiczna i alergologa. Poczytaj o poprawnym myciu i o odbudowie warstwy hydrolipidowej. Warto tez skorzystać z usług kosmetologa.
  • Odpowiedz
Hej, wklejam mojego posta z innego wątku, może coś Ci się przyda :)

nie ma uniwersalnej recepty na leczenie trądziku, bo każdy może go mieć z innych powodów.

Ja zaczęłam mieć trądzik mając 27 lat, wcześniej zero problemów. Po przetestowaniu różnych metod, chodzeniu po lekarzach, zrobiłam badanie krwi na poziom hormonów i okazało się, że mam podwyższony poziom hormonu dhea-so4 i że w sumie to niewiele da się z tym zrobić i trzeba poczekać, aż mi spadnie ¯_(ツ)_/¯ Super porada, dla osoby w wieku reprodukcyjnym, z masą kompleksów i problemami psychicznymi z powodu wyglądu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale faktycznie, po 30. zaczęło mi to spadać, do tego zaczęłam bardziej dbać o cerę. Wywaliłam wszystkie kosmetyki zawierające alkohol, który wysusza skórę i ona potem nie nadąża z natłuszczaniem i robią się pryszcze. W ogóle to 90% kosmetyków na trądzik zawiera alkohol - super! ()

Teraz rano i wieczorem mam rytuał: pianka oczyszczająca, tonik, serum, krem. Do tego raz w miesiącu chodzę do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy, przestałam wyciskać sama pryszcze na twarzy, no i jest o niebo lepiej niż kiedyś ( ʖ̯) Jak mi
  • Odpowiedz