Wpis z mikrobloga

@mozesz_mi_kliknac: sumie dziwne że bank odmówił pomocy, tyle wałków jest na paypal z ''nieautoryzowanym'' użyciem i szedł chargeback. Gdzie oszust zgłaszał się do banku a bank do paypal choć mogę być w błędzie i nie takiej sytuacji nie da się zrobić chargeback. Z drugiej strony hajs ściągnięty a osoba płacąca nie otrzymała towaru/hasju za towar czyli typowy chargeback jak dla mnie
  • Odpowiedz
to nie ja tak zrobiłem, pisze w czyimś imieniu


@mozesz_mi_kliknac: z jednej strony ok - z twojej
ale wskaż tej osobie że jest po prostu debilem.

Chociażby z tego względu że olx informuje mailowo o przekrętach i czego nie nie robić, albo jak nie wypada postępować oraz już nawet w komunikatach głównych po zalogowaniu się.
No po prostu robią co mogą żeby wtłuc ciemnocie technicznej na co zwracać uwagę i czego
  • Odpowiedz
@mozesz_mi_kliknac: Jeśli bank odmówi, to w sądzie wygrana z bankiem jest jak w kieszeni. Tu działa art. 46 Ustawy o usługach płatniczych.  Po prostu mamy w Polsce takie prawo, że KAŻDA transakcja, na którą użytkownik nie wyraził zgody, jest nieautoryzowana i odpowiada za nią bank – nawet jeśli wskutek podstępu użytkownik przekazał swoje dane logowania/karty oszustowm. Szerzej temat oraz wyroki wokół tego artykułu są opisane w internecie. Ważne, aby nie dać
  • Odpowiedz