Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebna pomoc w rozwiązaniu dylematu. Do tej pory działałem na Nikonie D90 z gripem, obiektywie kitowym 18-105, nikkorze 35 f/1.8, sigmie 70--200 f/2.8, samyangu 8mm f/3.5 i kilku szkłach na M42. Zdjęcia trzaskam od jakichś 10 lat, a Nikon D90 ma nastukane blisko 100k klatek. W większości to "widokówki" i czasem rodzinne spotkania. Od kiedy mam drony to aparat leży i kilka miesięcy w plecaku.

Planuję zmienić body i pierwszy pomysł padł na Nikona D750, ale później zacząłem zastanawiać się nad nieco tańszym D7500, aż nie zacząłem wszędzie czytać, że "teraz to bezlusterkowce jedynie się kupuje bo przyszłościowe i lżejsze".

No i mam teraz zagwostkę - mam szklarnię pod lustro więc logicznym byłoby wskoczyć na D7500 coby zostać w DX, ale jeśli zostać w DX to nie lepiej faktycznie kupić Nikona Z50? Czy zmieniać na FX i wchodzić w D750 by z czasem zmieniać też szklarnię?

#fotografia #nikon #d750 #d7500 #z50
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JOUKI: skoro aparat w większości leży to kupiłbym używkę d7100 z nalotem do 15k za cenę mniejszą niż 1,5k. Ja tak zrobiłem po przesiadce z d7000 i d7100 ma wszystko co brakowało mi w starszym bracie
@Karbon315: Nie, nie mam takiej potrzeby. Do teraz nie poznałem formatu pełnej klatki i mi go nie brakuje. Pytanie czy jakbym go poznał to nie zapytałbym siebie "czemu tak późno?!" :)

@ravalll: Nie kupuję używanych rzeczy, a sam też swoich nie sprzedaję - walczyłem kiedyś z serwisem Nikona z D7000 który chlapał olejem na matrycę dlatego wolę mieć gwarancję. ;)

@tmn007: Mówią właśnie, że D7500 to prawie bliźniak D500
@JOUKI: Przesiadłem się z DX na FX i nie mam efektu "dlaczego tak późno". Szkła na FX są cięższe i droższe, może też lepsze, ale kto to dziś zauważy? Zainwestuj w jasną 50, szerokiego zooma, szkło macro - tu zadasz sobie pytanie "czemu tak późno".