Wpis z mikrobloga

Dobra misiaczki, kilka podstawowych kwestii:
1. kupiłeś na górce, a nie przy stawkach 1-2$? To jak sprzedasz teraz idealnie wpisujesz się w rolę wykopkowego inwestora "kupuj na górce, sprzedaj na dołku"
2. Każdy kto widział porównanie wykresów spółek widzi, że idą tak samo = ktoś dalej manipuluje ceną
3. Nikt nie wie czy będzie skłiz, czy są shorty, jaka będzie stawka, ale schematem idą idealnym:
a. w mediach przekaz "NIE KUPOWAĆ" "OSZUKUJOM"
b. zbijają powoli cenę, żeby nikt nie wpadł w panikę i nikt nie posądził ich o manipulację
c. rozbijają morale dzień po dniu, żeby coraz więcej ludzi wypadło z gry i dają pożywkę trollom (# giełda idealnie to oddaje)
d. czekają na spokojnie, żeby w końcu z tego zejść, bo #!$%@? gównem naokoło i na koniec dnia nikt nie będzie chciał mieć przez kilka miesięcy z tym nic wspólnego
4. #!$%@?? To #!$%@?, odbijesz na czymś innym, na tym polega giełda
5. Tak, #!$%@?śmy się w kupno akcji wysokiego ryzyka = to umiej je ponieść i ciągnij to do końca
6. Jak dla mnie pierwszy pik wynikał ze zwykłego zainteresowania i dużym zakupem akcji
7. Spójrzcie na to z boku, a nie przez pryzmat kasy, którą #!$%@?ście i spróbujcie postawić się w roli funduszy - w jaki sposób psychologicznie by to rozegrali

Nie będę tutaj niczego analizował, podliczał, wyliczał, liczył tangensów, conatengesów i innych gówien, bo wszystkie są #!$%@? warte w tej sytuacji i dają wynik, taki jak to co napisałem powyżej: SPADNIE ALBO WZROŚNIE.
Więc łapy pod dupe, jajka w gaciach, siedzimy i czekamy, a dla płaczków zapraszam na GPW, tam macie wahnięcia +/-2% to nie będzie Was tak boleć.

#smallstreetbetz
  • 9
  • Odpowiedz
@hashus: dokładnie. Wykresy AMC i GME nadal wyglądają identycznie, Reddit nadal oblega armia botów, które przecież za darmo nie działają, ludzie z WSB tylko bardziej się nakręcają na kupowanie, trzeba być idiotą, żeby sprzedać to w takim momencie
  • Odpowiedz
@hashus: dobrze powiedziane. Z tym że nie jestem fanem podejścia widocznego zwłaszcza na WSB "holduj za wszelką cenę, to jest wojna" itp. Prawda jest taka, że teraz nie ma znaczenia czy zwykły anonek trzyma swoje niewiele warte akcje, czy też nie. Ja sobie holduję trochę dla zasady, trochę dla sportu. Ale jeżeli ktoś wpakował w to oszczędności życia, to na jego miejscu poważnie bym się zastanowił nad ratowaniem co jeszcze
  • Odpowiedz
@hashus: też mi się wydaje, że różnie może jeszcze być. Oczywiście, że to życzeniowe myślenie ale generalnie wrzuciłem tyle ile mogłem sobie bezproblemowo stracić (500$) Fakt faktem nie zrobiłem tego dla jakiejś większej idei tylko szczerze liczyłem na obecność w czymś ciekawym. Teraz nie mam zamiaru sprzedawać tego bo i tak wrócą mi w zasadzie grosze, wolę poobserwować jak to się jeszcze rozwinie - bo cała sytuacja wciąż wygląda ciekawie.
  • Odpowiedz