Wpis z mikrobloga

#komputery #informatyka #siecikomputerowe #wroclaw
Czy ktoś zna / może polecić jakiegoś technika lub montera, który jest w stanie rozszerzyć sieć LAN w mieszkaniu w stanie surowym? Mam jedno gniazdko w salonie a chciałbym dodatkowe w jednym z pokoi.
Chodzi tutaj o podłączenie gniazdek, zmianę switcha na taki z większą liczbą wyjść ethernet etc. Rzecz jasna wszelkie kucie kanałów zrobi ekipa remontowa.
  • 8
  • Odpowiedz
@OscaTutenhammon: cała kwestia najtrudniejsza w tym przypadku to zdjęcie izolacji i włożenie 8 kabelków na swoje miejsce w gniazdku jak na obrazku poniżej i w punkcie dystrybucyjnym. Kabel LAN kupujesz ile tam potrzebujesz metrów bierzących i tyle. Nowy switch niezarządzalny np od cisco za 200zł możesz podpiąć pomiędzy tym co masz a swoimi urządzeniami plug and play i gotowe.
Cięzko tu coś źle zrobić więc myśle że na apce fixly znajdziesz
ETplayer - @OscaTutenhammon: cała kwestia najtrudniejsza w tym przypadku to zdjęcie i...

źródło: comment_16122118253K7eGpKV3yh7q3KsRPGIzr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ETPlayer Właśnie z braku ogłoszeń zacząłem oglądać tutoriale, znalazłem switch (NETGEAR GS108GE) i chyba sam po prostu spróbuję wszystko zrobić. Najgorzej, że nie mam podłączonego internetu więc nie sprawdzę od razu czy wszystko działa (). Popatrzę też na fixly, dzięki!
  • Odpowiedz
@OscaTutenhammon: ewentualnie możesz wpiąć dwa końce do tego samego switcha i oba gniazda powinny się zaświecić. Ale to chyba ciężko będzie zrobić biorąc pod uwagę to, ze końce będą w różnych pomieszczeniach :D
  • Odpowiedz