Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z indywidualnego najmu długoterminowego aut? Na nowe mnie nie stać, jestem już zmęczony ciągłym pieprzeniem się z ubezpieczeniami, przeglądami, awariami, oponami itp, do tego w perspektywie 2mcy będzie samochód duzo bardziej intensywnie użytkowany, bo żona zacznie też je eksploatować i na samą myśl, że mam kupić używkę za 10-20k dostaje sraczki.
#wynajemsamochodu #samochody #wynajemdlugoterminowy
  • 17
@Pawelczi: Audi A3, ~1500 miesięcznie na 3 lata. Korzystam z Audi Perfect Lease dla klientów indywidualnych, nie mogę złego słowa powiedzieć. Ogarnięty sprzedawca, szybkie zamówienie, z autem zero problemów. Korzystam już trzeci rok, niedługo koniec umowy
@peterr767 myślałem bardziej o tipo w gazie, coby to po prostu jeździło, babie więcej nic nie trzeba, a ja i tak na co dzień jeżdżę służbowym.
A jak to wygląda w kwestii ewentualnego uszkodzenia auta?
@Pawelczi: Ogólnie to cały VAG ma fajne oferty na najem, ze względu na to że mają własny bank. Możesz też popatrzeć na jakieś carsmile itp.
Pytasz o ubezpieczenie czy procedurę zwrotu?
@peterr767 no aktualnie trzymam takie auto, które pol roku temu powinienem był oddać na złom, żeby bezstratnie nauczyć żonę pokory za kierownicą, bez ABS, bez ASR, po prostu niech je rozwali do końca okresu ubezpieczenia, żeby zrozumieć z czym to się je i ile to kosztuje (naprawy, eksploatacja, uszkodzenia, robię w autoczesciach więc jej argumenty przeciw załatwię bardzo szybko i profesjonalnie przy pierwszej okazji). Pytam o ewentualne uszkodzenie z winy uzyszkodnika, typu
@Pawelczi: zawsze mnie to fascynowało, tzn bardziej łosie biorące samochód w najm długoterminowy.
Jak to jest bulić jakiejś wypożyczalni lub salonowi(VAG) kase za samochód przez 4lata, a potem zostać gołodupcem bez kasy i bez samochodu i do tego dreszycz emocji żeby tylko nie przekroczyć limitu km.
Już bym wolał kupić samochód w kredycie żeby na koniec go spłacić i dostać go, a nie drżeć każdego dnia żeby przypadkiem go nie zarysować
@IceShandy po to jest ac. 8 lat bujam się z gruzami za 3-13k i mam dosc. Auto to rzecz użytkowa, nic więcej. Zajebiście, kupisz nowe auto, po 6 latach będziesz jak ten każdy kolejny Janusz, co mi stęka przy ladzie, że musi bulic w 6 letnim aucie za nowy wtrysk i turbinę 10kola. W dupie to mam, kalkulowalem koszty i to wcale nie wychodzi źle. Nie więcej jak stówka miesięcznie naddatku za
@Pawelczi: Nie wiem, moja różowa ma czwarty rok Fiata 500 salonówke(kosmiczne 55tys kosztował) i jedynie lejem benzyne, samochód bezobsługowy.Ja teraz dojeżdzam audika b7(od 6lat w rodzinie) i na wiosne przesiadam się na Xceeda salonówke.
Z tymi autami używanymi generalizujesz.Bo nam w audi przez 6lat uległ awarii mechanizm otwierania się szyby i odma do wymiany, a z pierdół raz czujnik abs więc jak na 6lat i 15letnie auto to całkiem spoko.
@IceShandy:

łosie biorące samochód w najm długoterminowy.

Widzę, że zaczynasz z grubej rury xD

Jak to jest bulić jakiejś wypożyczalni lub salonowi(VAG) kase za samochód przez 4lata, a potem zostać gołodupcem bez kasy i bez samochodu i do tego dreszycz emocji żeby tylko nie przekroczyć limitu km.

Cudownie, bo mam wszystko gdzieś. Przez 3 lata spłacę utratę wartości auta. Jak będę chciał sobie je zostawić to wykupię, jak nie to wezmę
@Pawelczi: Zerknij na oferte sixtdrivesmart - brak cyrografu na kilka lat, abonament na 12 msc, w miare sensowne limity km. Korzystalem, calkiem spoko. Zadnego wkladu wlasnego.
@FreakyYak: Mają szablon umowy na stronie z OWU (w FAQ), przeczytaj dokladnie. Jest jakis minimalny udzial wlasny jak z twojej winy (chyba 500 zl), ale tak to bez proglemu. Korzystalem przez pare miesiecy z ich oferty "tymczasowej", bylo naprawde ok