Wpis z mikrobloga

  • 0
Kupiłem sobie do nauki d300 plus 70-300 vr ed,
Ogólnie to uczę się nim rl fotografować kolegów gruzy podczas driftingu, zawsze na manula, są jakieś przyjęte zasady przy takich fotografiach? Tak wiem koła się muszą ruszać, ale czasem jest ciężko trafić :) #fotografia #mojezdjecie #nikoniarze
"czemu w apce nie działa ikonka żeby wybrać fotkę?"
https://drive.google.com/file/d/1gjd7BvKf8NhcVwM3OylSDpVXMyfI0sZB/view?usp=drivesdk
  • 2
  • Odpowiedz
@l1pka: Z driftem nie mam zbyt kontaktu ale trochę fotografuje na rajdach. Długie albo krótkie czasy zależnie co chcesz pokazać. Warto nie ograniczać się tylko do zbliżeń ale próbować też szerokich kątów. Zawsze AF-C i zdjęcia w serii ale bez jakiś przesad - zależy co jedzie i jak dobre miejsce. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam generalnie eksperymentować i się uczyć z każdym zdjęciem pamiętając o własnym bezpieczeństwie.
  • Odpowiedz
@l1pka: poczytaj o panoramowaniu/panningu. Pamietaj, zeby wyłączyć stabilizacje przy fotografowaniu poruszajacych sie obiektow bo zamrozi Ci tło a obiekt w ruchu rozmyje. Chyba ze w obiektywie masz przelacznik osi stabilizacji. Zamiast trybu m uzywaj priorytetu czasu, aparqt dostosuje przysłonę aby dobrac ekspozycje poprawną a Ty nie bedziesz musiał sie martwic ze zdjecie sie nie doswietli. Czasem warto ustawic auto iso ale z ograniczonym zakresem np 100-400 zevy nagle nie wywaliło iso
  • Odpowiedz