Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki!
Grał ktoś w Nemesis?
Przymierzam sie do zakupu, po tym jak zobaczyłem tą grę byłem oczarowany, tyle możliwości, wspaniałe komponenty,klimat aż sie wylewa, różne cele graczy, każda rozgrywka inna, mało powtarzalności etc.
Potem natomiast zacząłem czytać różne opinie, recenzje, rozmawiałem z osobą która w to grała i większość mówi to samo, drugi raz by już raczej nie chcieli zagrać przez skomplikowanie zasad
(Osoba z którą o tym rozmawiałem ma za sobą takie tytuły jak Twilight Imperium, Gloomhaven czy Sorecera)
Czy według Was owa gra tak dużo traci ze względu na skomplikowanie zasad i mimo klimatu nie chce sie do niej wracać?
#grybezpradu #nemesis
HerhontMistrz - Czołem Mirki!
Grał ktoś w Nemesis? 
Przymierzam sie do zakupu, po tym...

źródło: comment_1611158311tYZmVKeo00ZPikD7eCmtpm.jpg

Pobierz
  • 15
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@HerhontMistrz: to nie jest gra na kilkadziesiąt minut czy godzinę jak jakiś Catan czy Pociągi. Raczej szykuj się na wielogodzinna rozgrywkę. Natomiast jest parę denerwujących rzeczy. Niby gra się zespołowo ale jak ktoś skończy szybciej to nie ma co robić. I nagle masz 1 osobę siedzącą w telefonie bo się nudzi, a inni jeszcze grają godzinę
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HerhontMistrz: a grales może w Grę o tron? Nam w 6 osób 1 rozegranie zajmuje ok 3-4h co jest całkiem znośnym czasem (akurat na wieczorne spotkanie). Tłumaczenie zasad nowym to jakieś 30 min może mniej, ale dzięki temu, że to strategia to pozbywasz się losowości
@Radiativ: Na Gre o Tron też przyjdzie czas bo słyszałem że świetna gra, natomiast teraz szukam jakiegos Dungeon Crawlera (Chociaż tak wiem raczej sie tu ucieka niż walczy) a że Nemesis ma tą nutke przygody i grozy to mi strasznie sie spodobał plus u mnie teraz czas na jakieś sci-fil
@HerhontMistrz: fajna giera, na pewno nie trudniejsza niż ti. Osobiście podoba mi się coop z osobnymi celami dla postaci, jest to ciekawsza gra niż martwa zima. Jedynie co może wkurzać to możliwość zostania zabitym przez headcraba w ciągu dwóch tur (jeśli dostaniesz potworka na głowe, to przy drugim umierasz, a karty wydarzeń są losowane co turę więc jest jakaś szansa że można wypaść z gry szybciej niż inni jeśli nie pobiegnie
@HerhontMistrz: @Radiativ: gra o tron to takie gowno XD godzina niezbalansowanej rozgrywki przeciągnięta na siłę na 6, tam się nic nie dzieje, jest dość losowe ciężko się odrobić a balans grając z fanami gry o tron wyglądał tak że mówisz takiemu że lanisterowie (chyba) w grze nie mają szans mogą się tylko bronić przed greyjoyami to powie Ci "I dobrze" XD ogólnie mocno nie polecam, wszyscy mówią o jakimś wbijaniu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Snaki: chyba nigdy w to nie grałeś i opowiadasz historie ludzi, którzy nie potrafią myśleć w strategiach xD
Tam nie ma ani krzty losowości, wszystko to wyniki ruchów innych graczy, nie ma rzucania kostka, jeśli nie potrafisz myśleć i przewidzieć ruchów innych osób, jeśli nie dogadasz się z kimś to owszem sam przegrasz bo inni się dogadają. No ale najlepiej opowiadać jakieś wysrywy nie mając pojęcia o grze ¯\_(ツ)_/¯