Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Od dwóch dni udaję debila przed scammerem który wyłudza odemnie dane do logowania do banku.
Głównie po to żeby zmarnować mu czas ale może mi się wystawi żeby go jakoś złapać.
Mogę coś zrobić coś więcej, albo gdzieś to zgłosić? Policja podobno olewa takie sprawy o ile nie dojdzie do kradzieży.

W ogóle to banki powinny wystawiać jakieś honeypoty żeby łapać takich ku*asów, albo chociaż marnować im czas.

#scam #cyberbezpieczenstwo #security #bankowosc
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nimnul: ja się do niego odezwałem. Ogłoszenie o pracę które śmierdziało na kilometr, mam chwilę to sobie z nim piszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PrawieJakBordo: spróbuję, gość nie chce się odezwać bezpośrednio na mojego maila, ani klikać w moje linki, więc mam tu trochę związane ręce.
  • Odpowiedz
@entropy_: A daj linka do ogłoszenia im więcej osób się dowie tym mniej się złapie. A uwierz mi, jest mnóstwo niekumatych ludzi którzy się na to łapią . Chciał od Ciebie może skany dowodu i zrobienie selfie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nimnul: to już bym go miał jakby chciał zdjęcia bo wysyłałem mu linki do swojego serwera ale ich nie otwierał.
Ogłoszenie nie jest z olx więc raczej zasięgów i tak nie miał dużo. Nie chcę go przepłoszyć to wkleję link jak skończy ze mną gadać.
Zależy mu tylko na paśle do bankowości
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tfbeen: problem jest w tym, że ja żadnych jego danych nie mam a szczerze wątpię żeby policjant przy każdym takim zgłoszeniu sprawdzał kto używał danego adresu e-mail(którego też z resztą nie mam)

Wysłałem wiadomość do certpl. Może coś to da.
  • Odpowiedz