Wpis z mikrobloga

@problemat: Nie do końca rozumiem w czym widzisz problem? Może moja wiedza jaką wyniosłem z grafiki inżynierskiej na studiach nie jest już pierwszej świeżości ale ciężko się sprzeczać z faktem, że w modelu przestrzeni barw RGB (który jest modelem addytywnym) "zmieszanie" (a raczej nałożenie na siebie) światła czerwonego, zielonego oraz niebieskiego o maksymalnych natężeniu da rzeczywiście światło białe. Może powiedzenie "posiada wszystkie" nie jest idealnym terminem ale każdy wie o co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@problemat: Nie do końca rozumiem w czym widzisz problem? Może moja wiedza jaką wyniosłem z grafiki inżynierskiej na studiach nie jest już pierwszej świeżości ale ciężko się sprzeczać z faktem, że w modelu przestrzeni barw RGB (który jest modelem addytywnym) "zmieszanie" (a raczej nałożenie na siebie) światła czerwonego, zielonego oraz niebieskiego o maksymalnych natężeniu da rzeczywiście światło białe. Może powiedzenie "posiada wszystkie" nie jest idealnym terminem ale każdy wie o co
@Kismeth: A to nie jest tak, że farbki dla dzieci opieraja się na tym samym modelu barw co farby drukarskie czyli CMYK? CMYK natomiast jako model subtraktywny ma tę właściwość, że "zmieszanie" ze sobą podstawowych barw daje kolor czarny. Cały problem tej dyskusji polega więc na doborze modelu barw, na którym się opieramy. @Avogadrus pisząc swój komentarz miała przed oczami "cyfrowy" model barw RGB, który rzeczywiście daje po "zmieszaniu" biały. Ty
A to nie jest tak, że farbki dla dzieci opieraja się na tym samym modelu barw co farby drukarskie czyli CMYK? CMYK natomiast jako model subtraktywny ma tę właściwość, że "zmieszanie" ze sobą podstawowych barw daje kolor czarny.


@InCodeWeTrust: dokładnie, światło padające daje biała barwę gdy zmieszają się barwy podstawowe, farby mają efekt światła odbitego i nie da się w ten spsob uzyskać barwy białej.